X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.06.2017 р. № 865/ІПК/08-01-12-01-10



Щодо включення до складу податкового кредиту сум ПДВ сплачених/нарахованих у вартості транспортних послуг отриманих за межами митної території України комітентом за договором комісії та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до Закону України від 01.07.2004 №1955-ІV «Про

транспортно-експедиторську діяльність» (зі змінами та доповненнями, далі — Закон №1955) транспортно-експедиторська діяльність визначена, як

підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів.

Експедитор (транспортний експедитор) - суб’єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.

Клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору.

Перевізник - юридична або фізична особа, яка взяла на себе зобов’язання і відповідальність за договором перевезення вантажу за доставку до місця призначення довіреного їй вантажу, перевезення вантажів та їх видачу (передачу) вантажоодержувачу або іншій особі, зазначеній у документі, що регулює відносини між експедитором та перевізником.

Операції, які виконує експедитор за договорами посередницького типу, регламентуються нормами п. 189.4 Кодексу.

Узагальнюючою податковою консультацією щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженою наказом ДПС України від 06.07.2012 №610 (відповіді 8,10), визначено, при отриманні коштів від замовника міжнародного перевезення чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора (резидента) виникає податкове зобов'язання з ПДВ.

При цьому базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з міжнародного перевезення.

Перевізник - резидент (платник ПДВ) на дату виникнення податкових зобов'язань по міжнародному перевезенню виписує податкову накладну з нарахуванням податку на додану вартість за нульовою ставкою та надає її експедитору.

Відповідно, експедитор (резидент) на дату виникнення податкових зобов'язань по міжнародному перевезенню виписує дві податкових накладних замовникові перевезення:

-першу - на вартість наданих такому замовникові експедиторських послуг (отриманої винагороди) з нарахуванням ПДВ за основною ставкою 20 %;

-другу - на вартість послуг з міжнародного перевезення з нарахуванням ПДВ за нульовою ставкою.

Враховуючи наведене, замовник (комітент) транспортних послуг має право віднести до податкового кредиту відповідні суми ПДВ тільки з вартості експедиторських послуг (комісійної винагороди) отриманих від експедитора (комісіонера). При цьому слід керуватися п. 198.2 Кодексу, згідно з яким дата виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту визначається за правилом першої події.