X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.10.2024 р. № 4736/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення (…)щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та
в межах компетенції повідомляє наступне.

У своєму зверненні платник податків повідомляє, що є контролюючою особою іноземної компанії(…) зареєстрованої (…)на території (…).

Звітним періодом (…) є 11.10.2022 – 31.03.2024. Терміни такого звітного періоду обумовлені тим, що у (…) є можливість продовжити термін звітного періоду. Саме це і було зроблено: замість 31.10.2023 кінцеву дату звітного періоду було продовжено до 31.03.2024.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1. Враховуючи, що фінансовий рік іноземної компанії починається 11.10.2022 та закінчується 31.03.2024, прошу підтвердити чи спростувати, що
я не мав обов’язку подавати ні повний (до 31.12.2024), ні скорочений (граничний термін подачі 01.05.2024) Звіти про контрольовані іноземні компанії та, що Звіти за скороченою формою були подані помилково.

2. Враховуючи, що фінансовий рік іноземної компанії платника податків починається 11.10.2022 та закінчується 31.03.2024, прошу підтвердити чи спростувати, що платник податків, як контролююча особа, зобов’язаний подати Звіт про контрольовані іноземні компанії у звітах за 2024 звітний рік разом з декларацією про майновий стан і доходи (граничний термін подачі 01.05.2025).

3. Якщоплатникподатків не мавобов’язкуподаватиЗвіти за скороченою формою, надайте алгоритм дій, яким чином платникподатківможескасуватиподанийЗвіт за скороченою формою, абипрацівникамиДержавноїподатковоїслужбиУкраїнийогоне буловраховано і платникподатків не мавобов’язкуподаватиповніЗвіти до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком (тобто, до 31.12.2024).

4. Чиможеплатникподатків подати інформаційний лист для уточнення про помилковуздачускороченогоЗвіту про контрольованііноземнікомпанії? Чиданийінформаційний лист буде підставою для звільненняплатникаподатків як контролюючої особи відобов’язкуздачіповногоЗвіту про контрольованііноземнікомпанії та уточненнядекларації про майновий стан та доходи до кінця календарного року (до 31.12.2024)? Підтвердить,що в такому разіподаніплатникомподатківЗвіти за скороченою формою про контрольованііноземнікомпанії не будутьврахованіпрацівникамиДержавноїподатковоїслужбиУкраїни і не тягнуть за собою іншихобов’язків для мене, як контролера (подача повнихЗвітів про контрольованііноземнікомпанії до 31.12.2024).

Щодопитаньпершого-четвертого

Контрольованоюіноземноюкомпанієювизнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземнійдержавіаботериторії, яка визнається такою, щознаходитьсяпід контролем фізичної особи – резидентаУкраїниабоюридичної особи – резидентаУкраїни(підпункт 392.1.1 пункту 392.1 статті 392розділу І Кодексу).

Для цілейподаткового контролю за оподаткуваннямприбуткуконтрольованоїіноземноїкомпаніїзвітним (податковим) періодом є календарнийрікабоіншийзвітнийперіодконтрольованоїіноземноїкомпанії, щозакінчуєтьсяпротягом календарного року(підпункт 392.5.1 пункту 392.5статті 392розділу І Кодексу).

Пунктом 392.2 статті 392розділу ІКодексу визначеноособливостіоподаткуванняприбуткуконтрольованоїіноземноїкомпанії. Так, об’єктомоподаткування для податку на доходи фізичнихосіб (податку на прибутокпідприємств) контролюючої особи є частинаскоригованогоприбуткуконтрольованоїіноземноїкомпанії, пропорційначастці, якоюволодієабо яку контролюєтакафізична (юридична) особа на останній день відповідногозвітногоперіоду, щодоякогорозраховуєтьсяскоригованийприбутокконтрольованоїіноземноїкомпанії, щообчислюєтьсявідповідно до правил, визначенихстаттею 392розділу І Кодексу.

Пунктом 392.5 статті 392розділу I Кодексу встановленівимогищодоскладання та поданняЗвіту про контрольованііноземнікомпанії. Зокрема, підпунктом 392.5.2 пункту 392.5 статті 392розділу I Кодексу передбачено, щоконтролюючі особи зобов’язаніподаватиЗвіт про контрольованііноземнікомпанії до контролюючого органу одночасно з поданнямрічноїдекларації про майновий стан і доходи абоподатковоїдекларації з податку на прибутокпідприємств за відповіднийкалендарнийрікзасобамиелектронногозв’язку в електроннійформі з дотриманнямвимогзаконівУкраїни «Про електроннідокументи та електроннийдокументообіг» та «Про електроннуідентифікацію та електроннідовірчіпослуги».

До Звіту про контрольованііноземнікомпанії в обов’язковому порядку додаютьсязавіреніналежним чином копіїфінансовоїзвітностіконтрольованоїіноземноїкомпанії, щопідтверджуютьрозмірприбуткуконтрольованоїіноземноїкомпанії за звітний (податковий) рік. Якщограничні строки підготовкифінансовоїзвітності у відповіднійіноземнійюрисдикціїспливаютьпізнішеграничнихстроківподаннярічноїдекларації про майновий стан і доходи абоподатковоїдекларації з податку на прибутокпідприємств, такікопіїфінансовоїзвітностіконтрольованоїіноземноїкомпаніїподаються разом ізрічноюдекларацією про майновий стан і доходи абоподатковоюдекларацією
з податку на прибутокпідприємств за наступнийзвітний (податковий) період.

Тобто, контролююча особа зобов’язана подати Звіт про контрольованііноземнікомпанії до контролюючого органу одночасно з поданнямрічноїдекларації про майновий стан і доходи за відповіднийкалендарнийрік.

У разіякщоконтролююча особа не маєможливостізабезпечитискладанняфінансовоїзвітностіконтрольованоїіноземноїкомпанії та/абоздійсненнярозрахункускоригованогоприбуткуконтрольованоїіноземноїкомпанії до датиграничного строку поданнярічноїдекларації про майновий стан і доходи
абоподатковоїдекларації з податку на прибутокпідприємств, такаконтролююча особа подаєЗвіт про контрольованііноземнікомпанії за скороченою формою, якийміститьлишевідомості, передбаченіпідпунктами«а» - «в»
підпункту 392.5.3 пункту 392.5 статті 392розділу I Кодексу.

У випадкуподанняЗвіту про контрольованііноземноїкомпанії за скороченою формою контролююча особа зобов’язана подати повнийЗвіт про контрольованііноземнікомпаніїдокінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком.

При цьому, якщовідповідно до такого звітузагальнийоподатковуванийдохід, об’єктоподаткуванняподатком на прибутокпідприємствконтролюючої особи збільшується, така особа до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком, подаєуточнюючурічнудекларацію про майновий стан і доходи абоподатковудекларацію з податкуна прибутокпідприємств.

Зогляду на зазначене та з урахуваннямобставин, викладених у зверненніплатникаподатків, якщозвітнийрікіноземноїкомпаніїрозпочинається 11.10.2022 та закінчується 31.03.2024, то у такому випадкуконтролююча особа зобов’язана подати Звіт про контрольованііноземнікомпанії за 2024 звітнийрік до 01.05.2025 одночасно з поданнямкопійфінансовоїзвітностіконтрольованоїіноземноїкомпанії та річноїдекларації про майновий стан і доходи за 2024 рік.

В той же час чиним законодавством не передбачено процедуру визнанняЗвіту про контрольованііноземнікомпаніїнедійсним. Платникподатків
має право подати інформаційний лист через електроннийкабінетабобезпосередньодо територіального органуДержавноїподатковоїслужбиУкраїни з обґрунтованимпоясненнямщодопомилковогоподанняЗвіту про контрольованііноземнікомпанії.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

______________________________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.