X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.10.2024 р. № 4853/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

Індивідуальна податковаконсультація

 

Державна податкова служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (    ),щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) резидентом Дія Сіті, та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні повідомляє, що є резидентом Дія Сіті і хоче прийняти в штат працівника за сумісництвом, який буде виконувати роботу у вільний від основної роботи час та отримуватиме заробітну плату згідно відпрацьованого часу.

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:

Як нараховувати в такому випадку єдиний внесок в розмірі мінімального страхового внеску чи 22 відсотка від нарахованої заробітної плати?

Організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму Дія Сіті визначаються Закону України від 15 липня 2022 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 1667).

Відповідно до частини 141 ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) єдиний внесок для платника – резидента Дія Сіті, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним п.п. 2 та 3 частини першої п. 10 частини другої ст. 5 Закону № 1667) встановлюється:

а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108), – у розмірі мінімального страхового внеску;

б) на суму винагородифізичним особам за виконанняробіт (наданняпослуг) за гіг-контрактами, укладенимиупорядку, передбаченому
Законом № 1667, – у розмірімінімального страхового внеску.

При цьому мінімальнийстраховийвнесок – це сума єдиноговнеску, щовизначаєтьсярозрахунково як добутокмінімальногорозмірузаробітної плати на розмірвнеску, встановлений законом на місяць, за якийнараховуєтьсязаробітна плата (дохід), та підлягаєсплатіщомісяця (п. 5 частинипершої ст. 1 Закону № 2464).

Частиноюп'ятою ст. 8 Закону № 2464 визначено, щоєдинийвнесок для всіхплатниківєдиноговнеску (крім пільговихкатегорій) встановлюється у розмірі 22 відсотка.

У разіякщо база нарахуванняєдиноговнеску не перевищуєрозмірумінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиноговнескурозраховується як добутокрозмірумінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиноговнеску.

При нарахуваннізаробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основниммісцемроботи ставка єдиноговнеску, встановленачастиноюп'ятою ст. 8 Закону № 2464, застосовується до визначеноїбазинарахуваннянезалежно від її розміру.

Водночас, аніпп. 2, 3 частинипершої ст. 5 Закону № 1667, аніпп. «а» та «б» частини 141 ст. 8 Закону № 2464 не передбаченоподілупрацівників (застрахованихосіб) на штатних та за сумісництвом, натомістьвизначеноумови, при виконанніякихплатник – резидент ДіяСітісплачуєєдинийвнесок у фіксованомурозмірі – розмірімінімального страхового внескунезалежно від розмірунарахованоїзаробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Враховуючизазначене, працівнику, якийпрацює у резидента ДіяСіті за сумісництвом (у вільний час від основноїроботи у іншогороботодавця), єдинийвнесокнараховується у розмірімінімального страхового внеску, якщо резидент ДіяСіті у календарному місяцівідповідаввимогам, визначеним
пп. 2, 3 частинипершої, п. 10 частинидругої ст. 5 Закону № 1667.

Викладенапозиціяпогоджена з Міністерствомцифровоїтрансформації України.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальнаподатковаконсультаціямаєіндивідуальний характер і можевикористовуватисявиключноплатником податків, якому надано таку консультацію.