Про оподаткування ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо зазначення номенклатури товару у податковій накладній та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Правила заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної регулюються статтею 201 Кодексу та регламентуються порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307).
Відповідно до підпункту „є” пункту 201.1 статті 201 Кодексу одним із обов'язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг.
Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (пункт 2 Порядку № 1307).
Згідно з пунктом 4 Порядку № 1307 податкова накладна заповнюється державною мовою.
Отже, платник податку при складанні податкової накладної повинен заповнювати її державною мовою. Водночас допускається у разі неможливості перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару в податковій накладній в графі 2 „Номенклатура товарів/послуг продавця” зазначати назву торгової марки та у вигляді абревіатури номенклатуру товару без перекладу його на державну мову. При цьому така податкова накладна повинна містити загальні дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, що вказані в первинних документах, а також враховувати назву та класифікацію товару згідно з УКТ ЗЕД, код послуги - згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.
Крім цього, повідомляємо, що ДФС не супроводжує і не надає консультацій стосовно роботи програмного забезпечення сторонніх організацій, оскільки не є його замовником.
З метою створення комфортних умов для платників, на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України розміщено доопрацьоване програмне забезпечення „Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до „Єдиного вікна подання електронної звітності” на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 809-р „Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи „Єдине вікно подання електронної звітності”.
Вищезазначене програмне забезпечення знаходиться за адресою: Головна > Електронна звітність > «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до ’’Єдиного вікна подання електронної звітності”» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |