X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.10.2024 р. № 4919/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

 

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення                                 щодо податкових наслідків з ПДВ в описаній у зверненні ситуації та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у серпні 2024 року Товариством було здійснено ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 197.23 статті 197 розділу V ПКУ.

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

1) чи необхідно відображати у податковій декларації з ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, до яких  застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений          пунктом 197.23 статті 197 розділу V ПКУ. Якщо так, то в якому рядку податкової декларації з ПДВ та додатку, а також за яким кодом пільги класифікуються такі операції;

2) чи необхідно подавати до ДПС звіт про цільове використання товарів, ввезених на митну територію України із звільненням від оподаткування ПДВ?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» − «г» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з:

постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до                статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України;

ввезення товарів на митну територію України;

вивезення товарів за межі митної території України.

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України (далі −  МКУ).

Відповідно до пункту 197.23 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених частиною восьмою статті 287 розділу IX МКУ, та з першого постачання таких товарів на митній території України для їх використання у виробництві товарів оборонного призначення, визначених згідно із законом, та якщо замовником таких товарів є державний замовник у сфері оборони, визначений Кабінетом Міністрів України.

Порядок ввезення, першого постачання та цільового використання товарів, визначених частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України, для використання у виробництві продукції оборонного призначення, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 170 (далі – Порядок № 170).

Згідно з пунктом 5 Порядку № 170 виконавець (співвиконавець/субпідрядник) державного контракту (договору) з оборонних закупівель подає щомісяця до 15 числа територіальному органу ДПС за місцем податкової реєстрації виконавця (співвиконавця/субпідрядника) та митниці, яка здійснила митне оформлення товарів, погоджений державним замовником або його представництвом звіт про цільове використання товарів, ввезених на митну територію України із звільненням від оподаткування, за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 170 (далі – Звіт). Звіт складається за наростаючим підсумком з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 розділу ІІ ПКУ.

Форму та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за            № 159/28289 із змінами і доповненнями (далі − Порядок № 21).

Обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів відображаються у рядках 11.1, 11.2, 11.3 та 11.4 податкової декларації з ПДВ (пункт 4 розділу V Порядку № 21).

На сьогодні чинним є Довідник № 126/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 30.09.2024 (далі – Довідник № 126/1), і                  Довідник № 126/2 інших податкових пільг станом на 30.09.2024 (далі –             Довідник № 126/2).

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів, зазначених вище, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

 

Щодо питання 1

 

У податкових деклараціях з ПДВ, зокрема за серпень та вересень 2024 року та відповідних додатках до них дані щодо операцій з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, до яких застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, не відображаються.

Водночас ДПС інформує, що у зв’язку із внесенням наказом Міністерства фінансів України від 09.08.2024 № 400, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.08.2024 за № 1302/42647, змін до форм податкової звітності з ПДВ та до Порядку № 21, починаючи з податкової декларації з ПДВ за жовтень 2024 року обсяги операцій з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, до яких застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, необхідно буде відображати у рядку 11.4 такої декларації. У додатках до податкової декларації з ПДВ такі операції не відображаються.

Згідно з Довідником № 126/1 та Довідником № 126/2 безпосередньо операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, до яких застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пунктом 197.23 статті 197 розділу V ПКУ, не класифікуються за кодами пільг.

 

Щодо питання 2

 

З огляду на положення пункту 5 Порядку № 170 виконавцю (співвиконавцю/субпідряднику) державного контракту (договору) з оборонних закупівель необхідно подавати Звіт щомісяця до 15 числа територіальному органу ДПС за місцем своєї податкової реєстрації.

 

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).