X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.10.2024 р. № 4930/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

 

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення фізичної особи – підприємця … щодо практичного застосування норм чинного законодавства і в межах компетенціїповідомляє.

Платник податків у зверненні повідомив, щодо платника податків контролюючим органом у серпні 2024 року ініційовано проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, яка розпочнеться з 01.10.2024 та триватиме 5 робочих днів. У разі можливого виявлення порушення контролюючий орган складає акт за результатом перевірки та відповідно може нарахувати у податковому повідомленні – рішенні: податкове зобов’язання; штрафні (фінансові) санкції (штрафи); пеню.

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:

1. Який період застосування норми, передбаченої підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

2. Які документальні податкові перевірки підпадають під дію норми, передбаченої підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

3. Документальна позапланова невиїзна перевірка, ініційована у серпні 2024 року та яка буде розпочата з 01.10.2024 року та триватиме 5 робочих днів підпадає під дію підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

4. У який термін мають бути складені акт про результати відповідної документальної позапланової невиїзної перевірки та податкове повідомлення-рішення, щоб платник податків мав право на застосування приписів, передбачених підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

5. У який термін мають бути складені акт про результати відповідної документальної позапланової невиїзної перевірки та податкове повідомлення-рішення, щоб платник податків мав право на застосування приписів, передбачених підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

6. У який термін мають бути складені акт про результати відповідної документальної позапланової невиїзної перевірки та податкове повідомлення-рішення, щоб платник податків мав право на застосування приписів, передбачених підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

7. У який термін мають бути складені акт про результати відповідної документальної позапланової невиїзної перевірки та податкове повідомлення-рішення, щоб платник податків мав право на застосування приписів, передбачених підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

8. У якій формі та у який строк контролюючий орган погоджуватиме та/ або відмовлятиме платнику податків у застосуванні приписів, передбачених підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу?

9. У якій формі та у який строк контролюючим органом будуть скасовуватися нараховані за відповідним повідомленням-рішенням штрафні (фінансові) санкції (штрафи)?

10. Застосування приписів, передбачених підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, передбачає можливість платника податків реалізувати своє право на розстрочення/відстрочення сплати відповідного податкового зобов’язання більше ніж на 30 календарних днів, але не більше ніж триватиме правовий режим воєнного стану на території України?

Відповідно до пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

Так, згідно з підпунктом 69.37пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»
від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов'язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року
№ 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов'язання, вважаються скасованими, а пеня не нараховується.

Сума грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні, вважається неузгодженою до моменту повної сплати податкового зобов'язання, визначеного в такому податковому повідомленні-рішенні, але не пізніше ніж протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання платником податків такого податкового повідомлення-рішення.

Сума податкового зобов'язання, сплаченого у порядку, передбаченому цим підпунктом, не підлягає оскарженню.

Норми статей 56 та 57 Кодексу застосовуються з урахуванням строків, визначених цим підпунктом.

Щодо першого питання

Період застосування норми, передбаченої підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу є тимчасовим, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Щодо другого питання

Під дію норми, передбаченої підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу підпадають усі документальні перевірки (планові та позапланові, виїзні та невиїзні).

Щодо третього питання

Так, документальна позапланова невиїзна перевірка, ініційована у серпні 2024 року та яка буде розпочата з 01.10.2024 року і триватиме 5 робочих днів підпадає під дію підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Щодо питання четвертого

Відповідно до пункту 86.1 статті 86 Кодексу результатиперевірок (крімкамеральних та електроннихперевірок) оформлюються у формі акта абодовідки, якіпідписуютьсяпосадовими особами контролюючого органу та платникамиподатківабоїхзаконнимипредставниками (у разінаявності). У разівстановленняпід час перевіркипорушеньскладається акт. Якщотакіпорушеннявідсутні, складаєтьсядовідка.

Строк складення акта (довідки) про результатиперевірки не зараховуєтьсядо строку проведенняперевірки, встановленогоКодексом (з урахуваннямйогопродовження).

Відповідно до пункту 86.4 статті 86 Кодексу акт (довідка) документальної невиїзної перевірки, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, – протягом 10 робочих днів).

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки не пізніше наступного робочого дня після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його представникам або надсилається у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.

Відповідно до пункту 86.8 статті 86 Кодексу податковеповідомлення-рішенняприймається в порядку, передбаченомустаттею 58Кодексу, керівником (його заступником абоуповноваженою особою) контролюючого органу протягомп’ятнадцятиробочихднів з дня, наступного за днем врученняплатникуподатків, йогопредставникуабоособі, яка здійснюваларозрахунковіоперації, акта перевірки, та надсилається (вручається) платникуподатків у порядку, визначеномустаттею 42Кодексу.

Щодо питання п’ятого

Щобплатникподатківмав право на застосуванняприписів, передбаченихпідпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексутермінисплатисумиподатковогозобов’язання, нарахованого за результатами документальнихперевірокпротягом 30 календарнихднів з дня, наступного за днем отриманняподатковогоповідомлення-рішення. Сума грошового зобов’язання, визначеного у податковомуповідомленні-рішенні, вважаєтьсянеузгодженою до моменту повноїсплатиподатковогозобов’язання, визначеного в такому податковомуповідомленні-рішенні, але не пізнішеніжпротягом 30 календарнихднів з дня, наступного за днем отриманняплатникомподатків такого податковогоповідомлення-рішення.

Підпадати під дію підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу можуть виключно, суми податкового зобов’язання, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов’язання, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях.

Сума податкового зобов’язання, сплаченого у порядку, передбаченому підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, не підлягає оскарженню.

Щодо шостого – десятого питань

Діючим податковим законодавством не встановлено порядку застосування платником податків норми, передбаченої підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, форми та строків, у які платник податків повинен заявити контролюючому органу про своє бажання застосувати приписи, передбачені підпунктом 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, форми та строків погодження та/або відмови контролюючого органу у застосуванні вищезазначених приписів, форми та строків скасування контролюючим органом нарахованих за відповідним повідомленням-рішенням штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), можливості платника податків реалізувати своє право на розстрочення/відстрочення сплати відповідного податкового зобов’язання більше ніж на 30 календарних днів.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультаціямаєіндивідуальний характер і можевикористовуватисявиключноплатникомподатків, якомунаданотакуконсультацію.