X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.10.2024 р. № 4934/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державнаподаткова служба України, керуючись ст. 52 Податкового
кодексу України (далі – Кодекс), розглянулазвернення(   )щодо практичного застосуванняокремих норм чинного законодавства та в межах компетенціїповідомляє.

У зверненні платник податків просить надати розяснення щодо порядку оподаткування в Україні операцій з продажу нерухомого майна (квартири), отриманої в спадщину, резидентами (   ), якщо на території (   ) було сплачено податки відповідно до законодавства (   ).

У своєму зверненні платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1. Яка дата вважається датою виникнення податкового зобов’язання, якщо майно отримане у спадщину, було реалізовано третьою особою за довіреністю, та отримати кошти від продажу майна на території України в зв’язку з забороною проведення розрахунків в період військового стану та виїхати на територію (   ) неможливо?

2. Що саме вважається базою для оподаткування – повна вартість продажу майна чи вартість продажу майна за мінусом податків, сплачених на території
(   )?

3. Яка ставка оподаткування для вищезазначених операцій в Україні?

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Кодексу згідно з п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Іноземні доходи – доходи, отримані з джерел за межами України, є об’єктом оподаткування резидента (п.п. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 Кодексу).

Відповідно до п. 164.4 ст. 164 Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Оподаткування іноземних доходів встановлено п. 170.11 ст. 170 Кодексу, відповідно до п.п. 170.11.1 якого у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс., визначеною п. 167.1                     ст. 167 Кодексу, крім випадків, встановлених п. 170.11 ст. 170 Кодексу.

Також зазначені доходи є об’єктом оподаткування військовим збором
(п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення»
Кодексу).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу та п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, згідно з п.п. 168.2.1 п. 168.2 якої платник податку, що отримує, зокрема, іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податки з таких доходів.

Враховуючивикладене, у разі якщо фізичною особою – резидентом Україниотримуєтьсядохід з джерел за межами України, то такийдохідвключається до загальногорічногооподатковуваного доходу платникаподатків як іноземнийдохід та оподатковуєтьсяподатком на доходи фізичнихосіб і військовимзбором на загальнихпідставах. Датою отримання доходу є дата переходу права власності на нерухоме майно.

При цьомуфізична особа зобов’язана подати податковудекларацію за наслідкамизвітногоподаткового року. 

Одночаснозауважуємо, щовідповідно до п. 13.4 ст. 13 Кодексу сумиподатків та зборів, сплачені за межами України, зараховуютьсяпід час розрахункуподатків та зборіввУкраїні за правилами, встановленими Кодексом.

Для отримання права на зарахуванняподатків та зборів, сплачених за межами України, платникзобов’язанийотримативід державного органу країни, де отримуєтьсятакийдохід (прибуток), уповноваженогосправлятитакийподаток, довідку про суму сплаченогоподатку та збору, а також про базу та/абооб’єктоподаткування.Зазначенадовідкапідлягаєлегалізації у відповіднійкраїні, відповіднійзакордоннійдипломатичнійустановіУкраїни, якщо інше не передбаченочиннимиміжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 Кодексу).

Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковістьякогонадана Верховною Радою України, встановленоінші правила, ніжті, щопередбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору (п. 3.2 ст. 3 Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексуіндивідуальнаподатковаконсультаціямаєіндивідуальний характер і можевикористовуватисявиключноплатникомподатків, якомунаданотакуконсультацію.