X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.10.2024 р. № 4947/ІПК/26-15-24-01-13-08

 

____/ІПК/26-15-24-01-13-09                     

 

 

                   ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

 

Головне управління ДПС у м. Києві, керуючись пунктом 52.2 статтею 52    глави 3 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року
№ 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) 
розглянуло звернення щодо роз’яснення норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у звернені повідомив, що придбав у власність банківські метали, а саме золото у злитках. Зберігає золото за договором зберігання у банківському сховищі, частину золота продав та отримав кошти.

У зв’язку з цим, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

1. За результатами продажу банківських металів та отримання доходу від даного продажу чи зобов’язаний нараховувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір на суму отриманого доходу?

2. За результатами продажу банківських металів та отримання доходу від такого продажу чи зобов’язаний подавати декларацію про майновий стан та доходи?

Щодо першого – другого питання повідомляємо.

Законом України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон № 2473) визначено правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов'язки суб'єктів валютних операцій і уповноважених установ та встановлює відповідальність за порушення ними валютного законодавства.

Валютні операції здійснюються без обмежень відповідно до законодавства України, крім випадків, встановлених законами України, що регулюють відносини у сферах забезпечення національної безпеки, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, виконання взятих Україною зобов'язань за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також випадків запровадження Національним банком України відповідно до Закону № 2473 заходів захисту (частина перша ст. 4 Закону № 2473).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено ст. 164 Кодексу.

При цьому, відповідно до п. 164.4 ст. 164 Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Статтею 165 Кодексу встановлено виключний перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, зокрема, доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами цього розділу (пп. 165.1.51 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

При цьому  пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розділом IV Кодексу та підрозділом 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у п. п. 3 і 4 п. 170.13 1 ст. 170 ПКУ та п. 14 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) встановлено нормами ст. 179 Кодексу, відповідно до п. 179.2 якої обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Враховуючи викладене, доходи від операцій з валютними цінностями відповідно до вимог пп. 165.1.51 п. 165.1 ст. 165 Кодексу не включаються до їх  загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Крім того, в разі отримання фізичною особою доходів виключно від вищезазначених операцій з валютними цінностями та за відсутності інших підстав щодо подання декларації, встановлених Кодексом, обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу  II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію