Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняфізичної особи щодо практичного застосування окремих нормзаконодавствастосовно форми розрахунків при продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, керуючись статтею 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Фізична особа просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
Щодо зазначенихпитань
Організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україніпорядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-комунікаційних систем та права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції визначає Закон Українивід 3 вересня 2015 року № 675-VIII «Про електронну комерцію» (далі – Закон № 675).
Відповідно до частини першої ст. 3 Закону № 675:
електронна торгівля– господарська діяльність у сфері електронної купівлі-продажу, реалізації товарів дистанційним способом покупцю шляхом вчинення
електронних правочинів із використанням інформаційно-комунікаційних систем (пункт2 частини першої ст. 3 Закону № 675);
інтернет-магазин –засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину (пункт 8 частини першої ст. 3 Закону № 675).
Покупець (замовник, споживач) повинен отримати підтвердження вчинення електронного правочину у формі електронного документа, квитанції, товарного чи касового чека, квитка, талона або іншого документа у момент вчинення правочину або у момент виконання продавцем обов'язку передати покупцеві товар (частина одинадцята ст. 11Закону № 675).
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено Законом України
від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання
(далі – СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено статтею 3 цього Закону.
Встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО в інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Частиною 10 статті 71 розділу Х «Основи державної політики щодо споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, використання електронних сигарет та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння» Закону № 3817, який набрав чинності 27липня 2024 року,встановлено, що особи, які здійснюють продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння шляхом електронної торгівлі, зобов’язані забезпечити здійснення розрахунків за такими операціями виключно через рахунки, відкриті у надавачів платіжних послуг в Україні.
В Україні існує дві форми розрахунків – готівкова та безготівкова.
Готівкові розрахунки (розрахунки готівкою) – це платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги) (підпункт 5 пункту 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, зі змінами).
Безготівкові розрахунки – це перерахування коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування надавачами платіжних послуг коштів, внесених платниками готівкою, на рахунки отримувачів (частина перша ст. 1 Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX«Про платіжні послуги» зі змінами).
Таким чином, до безготівкових розрахунків можна віднести розрахунки, що не пов’язанні з отриманням готівки.
Отже, розрахунки за придбання алкогольного напою шляхом електронної торгівлі повинні проводитися виключно в безготівковій формі із обов’язковим застосуванням РРО/ПРРО у встановленому Законом № 265 порядку та з обов’язковою видачею / надсиланням споживачу відповідного розрахункового документа, незалежно від способу передачі товару споживачу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |