X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.10.2024 р. № 4994/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо застосування норм пункту 32 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ, повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює діяльність з монтажу товарів, зазначених у зверненні, з комплектуючих, які за договором підряду надає громадська організація. Товариством опрацьовується питання щодо постачання (продажу) суб’єктам господарювання (комерційним, благодійним організаціям та державним замовникам) товарів, коди УКТ ЗЕД, яких вказано у зверненні (далі – Товари).

Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

1) чи застосовується податкова пільга, передбачена підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ щодо операцій за договорами, укладеними із покупцями – суб’єктами, які не зазначені в підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, однак коли такі товари покупці придбають саме з метою подальшої передачі або реалізації на користь отримувачів – суб’єктів, що перелічені у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

2) яким документом (окрім сертифіката кінцевого отримувача), для цілей застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, підтверджується статус кінцевого отримувача товарів відповідно до підпункту 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

3) чи є підставою для Товариства-продавця для застосування звільнення від оподаткування, передбаченого підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, фіксація сторонами в умовах договорів положень про зобов’язання контрагента щодо подальшої передачі Товарів конкретним отримувачам, наведеним в підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ або ж посередникам, які передають Товари вказаним отримувачам?

4) чи є підставою для Товариства-продавця для застосування звільнення від оподаткування ПДВ, передбаченого підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, фіксація сторонами в умовах договорів з покупцями вимоги про надання ними документів, які підтверджують отримання Товарів конкретними отримувачами, наведеними в підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (договори, акти приймання передачі тощо на всіх етапах постачання (посередництва))?

5) чи має право Товариство – виконавець застосовувати  звільнення від оподаткування ПДВ, передбаченого підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ до операцій з постачання робіт по монтажу Товарів з комплектуючих контрагента?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються нормами ПКУ та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 розділу V ПКУ встановлено, що податок на додану вартість становить 20 відсотків, 7 і 14 відсотків бази оподаткування податком на додану вартість та додається до ціни товарів/послуг.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ визначено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено правоохоронні органи, Міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб’єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Щодо питань 1, 3, 4

Умови, при дотриманні яких застосовується режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2   розділу XX ПКУ, визначено у вказаному підпункті ПКУ.

Так, операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі товарів оборонного призначення), підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ за умови, що: 

- такі товари (у тому числі товари оборонного призначення) належать до категорії товарів, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5 пункту 32             підрозділу 2 розділу XX ПКУ;

- кінцевим отримувачем таких товарів (у тому числі товарів оборонного призначення) відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено:

правоохоронні органи;

Міністерство оборони України;

Збройні Сили України та інші військові формування;

добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України;

інші суб’єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України;

підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель.

У разі недотримання зазначених вище умов вказані операції підлягатимуть оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку з нарахуванням ПДВ на вартість товарів.

Якщо кінцевими отримувачами Товару відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами відповідного договору визначено суб’єктів, перерахованих у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, то операції Товариства з постачання Товару на митній території України покупцям, які не належать до державних замовників, для подальшої передачі Товару суб’єктам, що перераховані у зазначеному вище підпункті, підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ.

Щодо питання 2

Документом (окрім сертифіката кінцевого отримувача) яким підтверджується статус кінцевого отримувача товарів, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ може бути договір на постачання таких товарів, у якому визначено осіб, зазначених у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, кінцевими отримувачами.

При дотриманні умов, визначених підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, операції з постачання товарів підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ.

Щодо питання 5

Режим звільнення від оподаткування ПДВ, який встановлений підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, до операцій з виконання робіт, в тому числі робіт по монтажу Товарів з комплектуючих контрагента, не застосовується.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).