X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.10.2024 р. № 5016/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду              звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно ліцензування оптової торгівлі паливом, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У запиті Товариство зазначає, що мало ліцензію на право оптової торгівлі паливом на період 21.08.2019 21.08.2024. Товариством у місці оптової торгівлі пальним придбано у 2012 році об’єкт, який було збудовано у 60 роках XX ст.  Акт вводу в експлуатацію даного об’єкта у Товариства відсутній.

На звернення Товариства до Державної інспекції архітектури та містобудування (далі – ДІАМ) отримано відповідь, що документація відсутня в архіві ДІАМ. Товариству було надано декларацію на проведення господарської діяльності.

  Товариство запитує, як отримати ліцензію на право оптової торгівлі за відсутності акту вводу в експлуатацію об’єкта або акту готовності об’єкта до експлуатації?

Щодо зазначеного питання

З 27 липня 2024 року  набрав чинності Закон України від 18 червня               2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817).

Пунктом 2 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 3817 установлено, що:

Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон № 481) втрачає чинність з 1 січня 2025 року;

положення Закону № 481 до дня втрати ним чинності застосовуються в частині, що не суперечить положенням Закону № 3817.

На сьогодні ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються у порядку, встановленому ст. 15 Закону № 481.

Відповідно до частини першої ст.15 Закону № 481 оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Ліцензія видається за поданою нарочно, поштою або в електронному вигляді заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (крім ліцензії на оптову торгівлю пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібну торгівлю пальним, зберігання пального з метою подальшої його реалізації іншим споживачам) (частина тридцять шоста ст. 15                  Закону № 481).

Відповідно до частини сорок другої ст. 15 Закону № 481 для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що` підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Виключень щодо документів, які необхідно подавати для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним разом із заявою,  Законом № 481 не передбачено.

На сьогодні питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів врегульовано ст. 39 Закону України від 17 січня 2011 року № 3038- VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон № 3038) та здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2011 року № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

Частиною восьмою ст. 39 Закону № 3038 встановлено, що експлуатація закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію, забороняється.

Крім цього, відповідно до вимог  Закону України від 20 травня 1999 року № 687-XIV «Про архітектурну діяльність» власники та користувачі об’єктів архітектури зобов’язані зберігати комплекти проєктної документації, за якою збудовано об’єкт архітектури, та паспорт об’єкта, та передавати цю документацію новому власнику.

Функції з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду виконує ДІАМ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 960 «Питання Державної інспекції архітектури та містобудування».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).