X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.06.2017 р. № 893/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про справляння земельного податку платниками, які обрали спрощену систему оподаткування

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, на запит Товариства надає податкову консультацію щодо справляння земельного податку платниками, які обрали спрощену систему оподаткування.

Товариство поінформувало, що має у власності та постійному користуванні земельні ділянки, а також об’єкти нерухомого майна, які ж платник єдиного податку третьої групи використовує у господарській діяльності, основним видом якої є надання в оренду й експлуатацію власного та орендованого майна (68.20 КВЕД-2010).

Товариство, керуючись п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), має намір з’ясувати порядок справляння ним земельного податку за земельні ділянки, пов’язані з об’єктами нерухомості.

Земельний податок є обов’язковим платежем, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Особливості справляння земельного податку у формі звільнення п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу передбачено для суб’єктів господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування, в частині земельних ділянок, які використовуються такими суб’єктами у господарській діяльності.

При застосуванні норм п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу для обчислення податкових зобов’язань із земельного податку суб’єкти господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування, повинні керуватися приписами Постанови Колегії суддів палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 24.11.2015 № 826/14703/13-а в частині того, що спрощена система оподаткування не звільняє суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, встановлених у п. 297.1 ст. 297 Кодексу, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення їх сплати на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою.

За таких обставин Товариство ж власник земельної ділянки, що надає в оренду об’єкти нерухомого майна, може застосовувати право звільнення від сплати земельного податку за умови, що залучення земельних ділянок до господарської діяльності підтверджується укладеними та зареєстрованими в установленому порядку цивільно-правовими угодами щодо надання таких ділянок у оренду суб’єктам, які орендують об’єкти нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.