Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання товару, який є складовою частиною продукту, що виготовляється на замовлення державних замовників у межах державного контракту, та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як викладено у зверненні, Підприємство здійснює постачання товару, який є складовою частиною продукту, що виготовляється на замовлення державних замовників, визначених згідно з пунктом 10 частини першої статті 1 Закону України «Про оборонні закупівлі» від 17 липня 2020 року № 808-ІХ із змінами та доповненнями (далі – Закон № 808).
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) чи достатньо документів у вигляді копії договорів на постачання товарів з кодом УКТ ЗЕД, що відповідають кодам УКТ ЗЕД перерахованим в абзацах «а» – «н» підпункту 4 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, та посиланням у договорах, що товари постачаються для виконання укладених з державним замовником державних контрактів, відомостей, зазначених у відповідних формах встановлених нормативними документами різних відомств, що Підприємство є співвиконавцем у розумінні норм
Закону № 808?;
2) чи має право Підприємство, у разі визнання його співвиконавцем державних контрактів з оборонних закупівель, скоригувати раніше визначені податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20%?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Статтею 5 розділу І ПКУ визначено, що поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу І ПКУ. У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Щодо питання 1
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Операції з постачання товарів підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ, відповідно до підпункту 4 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, якщо зазначені у зверненні Товари належать до категорії товарів оборонного призначення, які класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у такому підпункті (з урахуванням визначених у вказаному підпункті ПКУ обмежень), та при цьому учасник (постачальник товару) у розумінні норм Закону № 808 є виконавцем або співвиконавцем державного контракту (договору).
Операції з постачання товарів підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ, відповідно до підпункту 5 пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, якщо зазначені у зверненні товари класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5 пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ і кінцевим їх отримувачем відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено суб'єкта, який зазначений у такому підпункті.
Отже, при дотриманні умов, визначених підпунктом 4 (з урахуванням норм Закону № 808) або підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, операції з постачання товарів, підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ.
Документом, який підтверджує застосування пільгового режиму оподаткування відповідно до підпункту 5 пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, є договір або сертифікат кінцевого споживача, в яких кінцевим отримувачем визначено суб’єкта, який зазначений у підпункті 5 пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Для підпункту 4 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ документів, що підтверджують застосування пільгового режиму оподаткування, не визначено.
Щодо питання 2
В розглянутій у зверненні ситуації, у разі визнання Підприємства співвиконавцем державних контрактів з оборонних закупівель, Підприємство може зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, помилково нараховані при здійсненні операцій, які звільненні від оподаткування ПДВ відповідно до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. Такі розрахунки коригування до податкових накладних, складених відповідно до пункту 198.5 статті 198 та/або статті 199 розділу V ПКУ, складаються датою виникнення підстав для коригування податкових зобов’язань (встановлення фактів помилок при складанні податкових накладних), яка підтверджується відповідними первинними (бухгалтерськими) документами, у тому числі відповідними бухгалтерськими довідками.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |