№ __________/ІПК/06-30-04-04-20
Індивідуальна податкова консультація
Головне управління ДПС у Житомирській області розглянуло звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо включення до складу доходів платника єдиного податку третьої групи суми дивідендів, отриманих від іншої юридичної особи - платника єдиного податку та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи. Товариство є засновником іншого товариства, яке також зареєстроване платником єдиного податку третьої групи та за результатами господарської діяльності періодично отримує дивіденди від емітента корпоративних прав.
З урахуванням викладеного вище Товариство звертається за отриманням індивідуальної податкової консультації з таких питань:
1. Чи включається до доходу отримувача сума дивідендів, отримана юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи від іншої юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи?
2. Якщо дивіденди не включаються до доходу і не підлягають оподаткуванню, то за який період товариство може внести виправлення в податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи?
Щодо першого – другого питання
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу, спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Згідно з пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу, встановлено п. 292.11 ст. 292 Кодексу.
Підпунктом 10 п. 292.11 ст. 292 Кодексу встановлено, що до складу доходу, визначеного ст. 292 Кодексу, не включаються дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Кодексом.
Відповідно до пп. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Підпунктом 57.11.2 п. 57.11 ст. 57 Кодексу встановлено, що крім випадків, передбачених пп. 57.11.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною ст. 136 цього Кодексу базовою (основною) ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими цим Кодексом, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена ст. 136 цього Кодексу базова (основна) ставка (абзац сьомий пп. 57.1 1.2 п. 57.1 1 ст. 57 Кодексу).
Отже, сума дивідендів, отримана юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи від юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи, яка оподаткована в порядку визначеному Кодексом не включається до складу доходу отримувача.
У разі якщо дивіденди неоподатковані у порядку, визначеному Кодексом, отримувач юридична особа платник єдиного податку третьої групи включає всю суму отриманих дивідендів до складу доходу з дотриманням вимог пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу.
Слід зазначити, що кожен конкретний випадок має розглядатися з урахуванням всіх суттєвих обставин та первинних документів.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |