№ /ІПК/26-15-23-01-08
Індивідуальна податкова консультація
Головне управління ДПС у м. Києві за результатами розгляду звернення Нерезидента про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Нерезидент – платник податку на прибуток, який здійснює в Україні діяльність через постійне представництво.
Практична необхідність отримання податкової консультації пов’язана зі складністю застосування Кодексу та Порядку заповнення Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі – Повідомлення), а саме у разі коли в графі 10 Повідомлення зазначається код «СВС709» (платник податків є учасником міжнародної групи компаній (далі – МГК), який не уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній до контролюючого органу відповідно до вимог законодавства України чи юрисдикції податкового резидентства материнської компанії МГК).
Нерезидентом до контролюючого органу було подано Повідомлення з наступними зазначеннями:
Дане повідомлення було прийнято контролюючим органом, але з виявленими помилками: «Помилка щодо заповнення графи 15 або 10, 11.1 – неможливо заповнювати у графі 10 код «СВС709» одночасно з кодом «СВС801», «СВС802» або «СВС805» у графі 15, якщо графа 11.1 дорівнює «UNC901» або «UNC902».
Враховуючи факт прийняття першого (звітного) Повідомлення з помилками, Нерезидентом прийнято рішення подати нове звітне Повідомлення, в якому вказати у графі 15 код «СВС809».
З наведеної практичної ситуації Нерезидент просить роз’яснити який саме код потрібно вказувати у графі 15 Повідомлення про участь у МГК, якщо:
Відповідно до абз. другого п.п 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, платники податків, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній та у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.
Форма та порядок складання Повідомлення затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.200 № 839 «Про затвердження форми та Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній» (зі змінами та доповненнями) (далі – Наказ № 839).
Згідно з пунктом 9 розділу ІІ Наказу № 839 у графі 10 зазначається код, який відповідає ролі платника податків у поданні звіту в розрізі країн МГК (далі – Звіт). Залежно від обставин, визначених підпунктом 39.4.10 пункту 39.4. ст. 39 розділу І Кодексу, зазначається один із таких кодів:
СВС701 – платник податків є материнською компанією МГК. У цьому разі у графі 15 має зазначатися код СВС801 або СВС802, або СВС 805;
СВС702 – платник податків, уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту до контролюючого органу. У цьому разі у графі 15 має зазначатися код СВС802;
СВС709 – платник податків є учасником МГК, який не уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту до контролюючого органу відповідно до вимог законодавства України чи юрисдикції податкового резидентства материнської компанії МГК. У цьому разі в графі 15 має зазначатися код СВС801 або СВС802, або СВС809.
Відповідно до положень пункту 17 розділу ІІ Наказу № 839 у графі 15 зазначається інформація про статус подання Звіту міжнародною групою компаній. Для цього застосовується одне із можливих значень, а саме:
- «CBC801» - звіт подає кінцева материнська компанія;
- «CBC802» - звіт у розрізі країн подає уповноважений учасник МГК, в тому числі - резидент України. У цьому разі у розділі II Повідомлення зазначається інформація щодо уповноваженого учасника МГК;
- «CBC805» - звіт у розрізі країн не подається, оскільки не виконуються критерії щодо його подання згідно з Кодексом (сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, менше 750 мільйонів євро);
- «CBC809» - звіт у розрізі країн подає учасник МГК в Україні, оскільки виконується одна з умов згідно з абзацами п'ятим - сьомим підпункту 39.4.10 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу.
Так, відповідно до вимог абзаців п'ять – сім підпункту підпункту 39.4.10 пункту 39.4 статті 39 розділу І Податкового кодексу визначено, що платник податків зобов’язаний подавати Звіт у розрізі країн МГК, за наявності однієї з таких обставин, зокрема:
Разом з тим, відповідно до підпункту 39.4.10 пункту 39.4 статті 39 розділу І Податкового кодексу платник податків подає Звіт у розрізі країн МГК у разі, якщо сукупний консолідований дохід МГК, до якої входить платник податків, за фінансовий рік, що передує звітному, розрахований згідно із стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія МГК (за відсутності інформації – відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку), дорівнює або перевищує відповідний показник мінімального розміру сукупного консолідованого доходу, визначений підпунктом 39.4.102 пункту 39.4 статті 39 розділу І Кодексу.
Згідно до положень підпункту 39.4.10² пункту 39.4 статті 39 розділу І Податкового кодексу для цілей подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній застосовуються такі показники мінімального розміру сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній, до якої входить платник податків, зокрема:
еквівалент 750 мільйонів євро - для обставин, визначених абзацами четвертим - сьомим підпункту 39.4.10 цього пункту, але якщо законодавством іноземної юрисдикції податкового резидентства материнської компанії міжнародної групи компаній або уповноваженого учасника материнської компанії (у разі його призначення материнською компанією) визначено інший розмір сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній, деномінований не в євро, який згідно із законодавством такої іноземної юрисдикції застосовується для цілей подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній (за наявності такого законодавства), граничним розміром для обставин подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, визначених абзацами четвертим - сьомим підпункту 39.4.10 цього пункту, вважається такий інший розмір.
Відповідно до пункту 10 розділу ІІ Наказу № 839 наводиться інформація щодо сукупного консолідованого доходу МГК за фінансовий рік, що передує звітному, в розрізі відповідних інтервалів сум шляхом зазначення одного із кодів в графі 11.1:
якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, є меншим за еквівалент 50 мільйонів евро, - «UNC901»;
якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 50 мільйонів евро, - «UNC902»;
якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 750 мільйонів евро, - «UNC903».
Таким чином, якщо платник податків є учасником МГК, який не уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту у розрізі країн МГК до контролюючого органу відповідно до вимог законодавства України чи юрисдикції податкового резидентства материнської компанії МГК, і відповідно до вимог законодавства юрисдикції податкового резидентства материнської компанії МГК подання Звіту у розрізі країн МГК від такої МГК не вимагається, при складанні Повідомлення у графі 10 заповнює код «CBC709», у графі 11.1 – код «UNC901», у графі 15 – код «CBC809».
Щодо заповнення у графі 15 коду «CBC805» (Звіт у розрізі країн МГК не подається, оскільки не виконуються критерії щодо його подання згідно з Кодексом (сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, менше 750 мільйонів євро)), зазначимо, що вказаний код може бути застосований за умови, що платник податків є материнською компанією МГК (заповнюється код «CBC701» у графі 10) та його сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, є меншим за еквівалент 750 мільйонів євро (заповнюється код «UNC901» або код «UNC902» залежно від суми сукупного доходу у графі 11.1) відповідно до розділу ІІ Порядку складання Повідомлення.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |