X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.11.2024 р. № 5140/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу підакцизних товарів, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство зазначає, що подає до контролюючого органу звіти про обсяги виробництва та обігу в оптовій мережі підакцизних товарів.

Враховуючи викладене вище, та вимоги наказу Міністерства фінансів України від 18 червня 2024 року № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару»,   зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 липня 2024 року за                  № 1011/42356 (далі – Наказ № 296), платник  податків  запитує:

1. За який звітний період потрібно подати форму № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ВП) та  форму № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ОП) за вересень, враховуючи граничний термін подання - до  10 жовтня чи за звітний період - жовтень?

2. Чи має дублюватися інформація у Звіті № 1-ВП та Звіті № 1-ОП щодо видів продукції/товарів, якщо виробник окрім виготовлення певного виду продукції/товарів ще має надходження цього виду продукції/товарів від інших суб’єктів господарювання з метою реалізації в рамках оптової діяльності?

3. Чи передбачено Звітом № 1-ВП та Звітом № 1-ОП подання уточнюючого звіту за попередні періоди, коли звітність була подана за формами, які діяли до видання Наказу № 296?

4. Яким чином зазначити реєстраційний номер ліцензії, якщо суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?

5. Яким чином відобразити у графі 5 Звіту № 1-ВП «Залишок на початок звітного періоду» розділу I «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» дані щодо обсягу продукції/товару, що використовуються в якості сировини для виробництва пива, якщо код виду продукції/товару відсутній (ячмінь, солод, сусло, хміль, дріжджі, кава, ягоди, фрукти тощо) чи відмінний від коду залишку виробленої продукції на початок звітного періоду, згідно з Кодами затвердженими Наказом № 296?

6. Чи потрібно зазначати в графі 7 «Усього» та відповідно графах 8 -9 розділу I Звіту № 1-ВП «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» надходження/повернення (-) обсяг продукції/товару, що надійшов виробнику в якості сировини для виробництва пива, але така сировина не містить спирт чи виноматеріали (ячмінь, ячмінний солод, хміль, дріжджі, сусло)?

7. Чи потрібно зазначити в графі 16 розділ I Звіту № 1-ВП «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» обсяг використання (витрати) продукції виробленої/отриманої у якості сировини для виробництва іншої продукції, якщо така сировина не містить спирт чи виноматеріали (ячмінь, ячмінний солод, хміль, дріжджі, сусло) ?

8. Яка має бути зазначена інформація в розділах II «Обсяги обігу товару, готового для реалізації кінцевому споживачу» та III «Обсяги отримання та відвантаження продукції/товарів» Звіту № 1-ВП, якщо виробник займається оптовою торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами тих видів продукції/товарів, що не виготовляє?

9. Яким чином повинна бути зазначена інформація в розділах II «Обсяги обігу товару, готового для реалізації кінцевому споживачу» та III «Обсяги отримання та відвантаження продукції/товарів» Звіту № 1-ВП, якщо виробник окрім виготовлення певного виду продукції/товарів ще має надходження цього виду продукції/товарів від інших суб’єктів господарювання?

 

Щодо питань 1 та 2 

Наказом № 296 з 1 жовтня 2024 року запроваджено, зокрема, Звіт № 1-ВП та Звіт № 1-ОП.

Відповідно до п. 1 розділу І «Загальні положення» Порядку заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого Наказом № 296 (далі – Порядок), Звіт № 1-ВП подають:

суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво спирту етилового (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;

малі виробництва дистилятів, які мають ліцензію на виробництво спиртових дистилятів, ліцензію на виробництво алкогольних напоїв та ліцензію на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями;

малі виробництва виноробної продукції, які отримали ліцензії на виробництво та оптову торгівлю алкогольними напоями без додавання спирту (винами виноградними, винами плодово-ягідними, напоями медовими).

Відповідно до пункту 1 розділу І «Загальні положення» Порядку заповнення форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», затвердженого Наказом № 296, Звіт № 1-ОП подають суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на оптову торгівлю спиртом (у тому числі біоетанолом), спиртовими дистилятами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, крім виробників зазначеної продукції/товару.

Згідно із пунктом 4 розділу І «Загальні положення» Порядку виробники зазначають обсяг готової до споживання продукції/товару окремо: вироблену – у розділі I Звіту № 1-ВП,  та придбану/отриману – у розділі II Звіту № 1-ВП.

Отже, ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, починаючи зі звітного періоду вересень 2024 року, подають (з жовтня  2024 року) лише звіт, передбачений для виробників таких товарів (продукції), а саме  Звіт № 1-ВП. Відповідно дублювання інформації щодо обсягів обігу спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які були придбані/отримані від інших суб’єктів господарювання, не відбувається.

Щодо питання 3

Відповідно до Наказу № 296 форми звітів, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» із змінами, втратили чинність з 1 жовтня 2024 року (далі – Наказ № 49).

У зв’язку із набранням чинності з 1 жовтня 2024 року Наказу № 296 та втратою чинності попередніх форм звітів, затверджених Наказом № 49, починаючи з жовтня 2024 року звіти подаються за новими формами, в т. ч. уточнені звіти за попередні звітні періоди, в т. ч. якщо звітність, яка уточнюється, була подана згідно з формами, що затверджені Наказом № 49.

Щодо питання 4

У рядку 09 загальних частин Звіту № 1-ВП та Звіту № 1-ОП (який має текстовий формат), суб’єкту господарювання необхідно зазначити всі наявні у нього ліцензії.

Щодо питання 5, 6 та 7

У Звіті № 1-ВП в якості сировини для виробництва продукції зазначається сировина (яка використовується для виробництва продукції), наведена у Кодах, одиницях виміру та видах продукції/товару, затверджених Наказом № 296, та регулюється Законом України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) (наприклад, виробники алкогольних напоїв зазначають спирт або виноматеріали, виробники тютюнових виробів - тютюнову сировину).

Отже, види продукції/товару, які використовуються як сировина та коди яких не наведені у Кодах, одиницях виміру та видах продукції/товару, затверджених Наказом № 296, та не регулюється Законом № 3817, у звітах не відображаються.

Щодо питань 8 та 9

При заповненні Звіту № 1-ВП виробники продукції, які одночасно займаються оптовою торгівлею товарами (незалежно від видів продукції/товарів, що виготовляються, та видів продукції/товарів, придбаних/отриманих у інших суб’єктів господарювання), зазначають:

у розділі I – інформацію про обсяги надходження/повернення (в т. ч. у якості сировини), виробництва та обігу виробленої продукції (заповнюється відповідно до розділу II «Порядок заповнення розділу I «Обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» Порядку);

у розділі II – інформацію про продукцію/товар, обсяг яких придбаний/отриманий в інших суб’єктів господарювання (заповнюється відповідно до розділу III «Порядок заповнення розділу II «Обсяги обігу товару, готового для реалізації кінцевому споживачу» Порядку);

у розділі III (заповнюється відповідно до розділу IV «Порядок заповнення розділу III «Обсяги отримання та відвантаження продукції/товарів» Порядку) – інформацію про отриману та відвантажену продукцію/товар, а саме:

в частині «Продукція/товари гр. 7 - 15 розділу I» відвантажену власно вироблену продукцію;

в частині «Товари гр. 5 - 9 розділу II» відвантажену продукцію, обсяг яких придбаний/отриманий в інших суб’єктів господарювання.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

__________________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.