X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.11.2024 р. № 5180/ІПК/26-15-24-01-13-08

 

____/ІПК/26-15-24-01-13-08

 

 

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

 

Головне управління ДПС у м. Києві, керуючись статтею 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування норм законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні повідомляє, що здійснює діяльність як фізична особа - підприємець на спрощеній системі оподаткування третьої групи. За результатом участі у тендері платником податків укладено договір про надання послуг юридичній особі. Предметом договору є надання комплексу послуг з організації гастрольного туру.

Відповідно до договору обсяг надання послуг, технічні, якісні та кількісні характеристики визначаються у додатках до договору, відповідно яких, комплекс послуг які повинен надати платник податків обмежується: орендою концертних залів з технічним та організаційним забезпеченням; бронювання номерів у готелях; виготовлення і розміщення банерів на концертних майданчиках.

З огляду на викладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи заборонені для платників єдиного податку третьої групи види діяльності: надання послуг із бронювання та пов’язана з цим діяльність (79.90), друкування іншої продукції (18.12) у контексті застосування пп. 10 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу?
  2. Чи порушуються фізичною особою – підприємцем правила перебування на спрощеній системі оподаткування (пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу) при виконанні вищезазначеного договору щодо надання послуг?

Щодо першого – другого питання

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV Кодексу.

Відповідно до пп. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Так, відповідно до пп. 10 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

Організація та проведення гастрольних заходів здійснюється відповідно до норм Закону України від 10.07.2003 № 1115-IV «Про гастрольні заходи в Україні» (далі - Закон № 1115).

Статтею 1 Закону № 1115 визначено, що гастрольні заходи - це видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу «Луна – парк» тощо), закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків. Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів.

Організаторами гастрольних заходів є суб'єкти господарювання, що займаються організацією гастрольних заходів на території України і статутними документами яких передбачено таку діяльність.

Гастролі проводяться на підставі договорів, укладених відповідно до Закону № 1115.

Слід зазначити, що порядок організації і проведення гастрольних заходів визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону № 1115).

Враховуючи зазначене, не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

Разом з тим, відповідно до абзацу першого п. 299.1 ст. 299 Кодексу реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про види господарської діяльності (крім платників єдиного податку третьої групи - електронних резидентів (е-резидентів) (п. 299.7 ст. 299 Кодексу).

Згідно з пп. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2010), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457.

Під час вибору виду діяльності, який планує здійснювати фізична особа - підприємець, додатково використовуються нормативно-правові акти Держспоживстандарту України та Держкомстату України, зокрема наказ Державного комітету статистики України від 23.12.2011 №396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» (далі – Наказ № 396).

Так, КВЕД 79.90 «Надання інших послуг із бронювання та пов'язана з цим діяльність», включає діяльність:

- інші послуги з бронювання, пов'язані з туристичними послугами: бронювання транспорту, готелів, ресторанів, прокату машин, розважальних, спортивних заходів тощо;

- надання інших послуг, пов'язаних зі службою попередніх замовлень;

- продаж квитків на театральні, спортивні та інші розважальні заходи;

- послуги з надання підтримки та допомоги приїжджим: надання інформації щодо турів, послуги туристичних гідів;

- діяльність, спрямовану на розвиток туризму.

КВЕД 18.12 «Друкування іншої продукції» включає діяльність:

- друкування газет, журналів та інших періодичних видань, що виходять менше чотирьох разів на тиждень;

- друкування книг і брошур, музичних партитур, карт, атласів, фотографій, поштових листівок, плакатів (постерів), рекламних каталогів, проспектів та іншої друкованої рекламної продукції, поштових марок, податкових форм, документів суворої звітності, банківських чеків і бланків інших цінних паперів, смарт-карт, альбомів, ділових щоденників, календарів та іншої офісної друкованої продукції, персональних канцелярських бланків, виготовлених на машинах високого друку, офсетним способом, способом фотогравюри, флексографії, друкування з екрану тощо на копіювальних машинах, комп'ютерних принтерах, пристроях для виготовлення рельєфних знаків на гумованій стрічці тощо, у т. ч. моментальний друк;

- друкування безпосередньо на текстильних виробах, пластику, склі, металі, деревині та кераміці (наприклад, друкування на пластикових пакетах, скляних пластинках, металевих виробах).

Друкують зазвичай матеріали, захищені авторським правом.

Цей клас також включає:

- друкування етикеток і ярликів (літографічний, гравірувальний друк, флексографічний друк тощо);

- нанесення голографічного захисного елемента на об'єкти захисту, що належать іншій юридичній особі.

Таким чином, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку, який здійснює діяльність за КВЕД 79.90 «Надання інших послуг із бронювання та пов'язана з цим діяльність» та КВЕД 18.12 «Друкування іншої продукції» може бути платником єдиного податку третьої групи за умови дотримання вимог, передбачених нормами пп. 3 п. 291.4 ст. 291 та п. 291.5 ст. 291 Кодексу та глави 1 розділу XIV Кодексу.

У разі не дотримання зазначених вимог платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп. 5 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.