X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.11.2024 р. № 5192/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення фізичної особи – підприємця …..  щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у зверненні повідомив, що як фізична особа –                       підприємець – платник єдиного податку планує реалізовувати в роздріб та опт окрім автозапчастин та деталей для автотранспортних засобів також масла та мастильні матеріали, а також інші рідини для автотранспортних засобів.

Таким чином, платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:

  1. Чи має право фізична особа – підприємець, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, здійснювати продаж дрібними партіями іншим суб’єктам господарювання товарів, які класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, переліченими у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу у тарі до 20 літрів?

2. Чи має право фізична особа – підприємець, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, здійснювати продаж дрібними партіями іншим суб’єктам господарювання товарів, які класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, переліченими у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу у тарі до 5 літрів, не будучи виробником таких товарів, не здійснюючи при цьому розлив та перефасування пального у тару до 5 літрів чи іншу?

3. Чи має право фізична особа – підприємець, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, здійснювати оптовий продаж товарів, які класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, переліченими у п.п. 215.3.4 п. 215.3
ст. 215 Кодексу, але продаж яких не вважається реалізацією пального, а саме виключно у споживчій тарі до 5 (п’яти) літрів, не будучи виробником таких товарів, не здійснюючи при цьому розлив та перефасування пального у тару до 5 літрів чи іншу?

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлюються у главі 1
розділу XIV Кодексу, ст. 295 якої врегульовані порядок нарахування та строки сплати єдиного податку.

Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1                     ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 Кодексу (п. 291.3 ст. 291 Кодексу).

Відповідно до п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку третьої групи належать, зокрема, фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Разом з тим відповідно до п.п. 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп суб'єкти господарювання, зокрема фізичні особи – підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

Підпунктом 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Перелік підакцизних товарів та їх коди згідно з УКТ ЗЕДУ наведено в                    ст. 215 Кодексу.

Підставою для віднесення товару до підакцизного пального є відповідність коду товару згідно з УКТ ЗЕД опису такого товару, наведеному у п.п. 215.3.4
п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Кодексу до підакцизних товарів належать, зокрема:

пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД).

При цьому пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3
ст. 215 Кодексу (п.п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Таким чином, фізична особа підприємець – платник єдиного податку третьої групи, яка планує здійснювати роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів, які класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, переліченими у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, має право застосовувати спрощену систему оподаткування за умови дотримання інших вимог, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу для платник єдиного податку третьої групи.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.