Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно ферментації тютюнової сировини, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство зазначає, що здійснює переробку тютюнової сировини кінцевим продуктом якої є ферментована тютюнова сировина, що пройшла декілька етапів трансформації.
Товариство повідомляє, що до прийняття Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) виконувало свою господарську діяльність згідно Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) норми якого не передбачали, що переробка і ферментація тютюнової сировини, потребують ліцензування. Разом з тим органом Держстандартметрології була проведена атестація виробництва за результатами якої Товариство отримало відповідний атестат.
Товариство запитує, чи має воно право продовжувати свою господарську діяльність – ферментацію тютюнової сировини до 01 січня 2025 року без наявності ліцензії на право ферментації тютюнової сировини, не порушуючи законодавства України?
До зазначеного питання
З 27 липня 2024 року набрав чинності Закон № 3817, крім окремих його норм.
Частиною другою статті 41 розділу VІІ Закону № 3817 встановлено види ліцензій, одним з яких є ліцензія на право ферментації тютюнової сировини.
Відповідно до пункту 1 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 3817 розділ VІІ «Ліцензування» Закону № 3817 (крім пунктів 22, 23 і 25 частини другої статті 46, статті 49) набирає чинності та вводиться в дію з 1 січня 2025 року.
При цьому, пунктом 2 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 3817 установлено, що Закон № 481 втрачає чинність з 1 січня 2025 року, положення Закону № 481 до дня втрати ним чинності застосовуються в частині, що не суперечить положенням Закону № 3817.
Згідно з частиною тринадцятою статті 2 Закону № 481 виробництво та/або зберігання тютюнової сировини може здійснюватися лише:
суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які мають ліцензію на право виробництва тютюнових виробів;
тютюново-ферментаційними заводами, які здійснюють реалізацію (передачу) ферментованої тютюнової сировини виробникам тютюнових виробів або на експорт;
суб’єктами господарювання, які займаються вирощуванням тютюну.
Отже, оскільки стаття 41 розділу VІІ «Ліцензування» Закону № 3817 набирає чинності з 1 січня 2025 року, то Товариство до 1 січня 2025 року може здійснювати ферментацію тютюнової сировини без отримання ліцензії на право ферментації тютюнової сировини.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |