Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання декларування податкових зобов’язань з рентної плати за видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) та, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність з видобування глини палигорськітової та глини бентонітової. Водночас Товариство поінформувало, що Державна служба геології та надр України (далі – Держгеослужба) вважає, що при визначенні бази оподаткування Рентною платою платник має враховувати окрім видобутих корисних копалин втрати при їх видобутку, що відображаються у звіті за формою 5-ГР.
Товариство, посилаючись на пп. 252.11 – 252.16 ст. 252 Кодексу, а також інформацію, що розміщується на сайті Держгеослужби щодо ціни видобутої корисної копалини, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
1. Що потрібно враховувати при визначенні бази оподаткування Рентною платою?
2. Яким чином використовувати інформацію про ціну видобутої корисної копалини за тонну, розміщену на сайті Держгеослужби при визначенні бази оподаткування Рентною платою?
Щодо питання 1
Об’єктом оподаткування Рентною платою по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) (далі – Товарна продукція), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).
Відповідно до п.п. 14.1.112 п. 14.1 ст. 14 Кодексу Товарною продукцією для цілей розділу IX цього Кодексу є мінеральна сировина, що є результатом господарської діяльності гірничого підприємства з видобування корисних копалин з дотриманням встановлених кондицій на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр за видами товарної продукції гірничого підприємства.
Базою оподаткування Рентною платою є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) (п. 252.6 ст. 252 Кодексу).
Вартість відповідного виду Товарної продукції у податковому (звітному) періоді обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) за більшою з таких її величин як: фактична ціна реалізації відповідного виду Товарної продукції; розрахункова вартість відповідного виду Товарної продукції (п. 252.7 ст. 252 Кодексу).
Вартість одиниці кожного виду Товарної продукції – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) обчислюється як співвідношення суми доходу, отриманого платником Рентної плати від реалізації відповідного виду Товарної продукції, визначеної відповідно до п. 252.8 ст. 252 Кодексу, та обсягу (кількості) відповідного виду реалізованої Товарної продукції, що визначається за даними бухгалтерського обліку запасів готової продукції такого платника (п. 252.10 ст. 252 Кодексу).
Оскільки обсяги втрат при видобутку корисних копалин не відповідає визначенню Товарної продукції, визначеної п.п. 14.1.112 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то такі втрати не є об’єктом оподаткування Рентною платою та відповідно не включаються до бази оподаткування Рентною платою.
До питання 2
Інформація про ціну видобутої корисної копалини за тонну, що розміщується на сайті Держгеослужби є довідковою та не застосовується для визначення вартості відповідного виду Товарної продукції при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |