Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (далі – Податок) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що 09 липня 2023 року набрав чинності Закон України від 20 червня 2022 року № 2320-IX «Про управління відходами» (далі – Закон № 2320), який визнав таким, що втратив чинність з дня набрання чинності цим Законом, Закон України «Про відходи».
Товариство, посилаючись на зміни у чинному законодавстві, запитує таке:
- не здійснює захоронення утворених відходів, тобто розміщення відходів;
- забезпечує зберігання відходів у спосіб, що не становить загрози здоров’ю людей та навколишньому природному середовищу і не передбачає подальше оброблення відходів;
- зберігає відходи понад один рік з дати їх утворення?
2. Які обсяги утворених відходів (фактичний обсяг розміщення відходів) необхідно відображати у додатку 3 до Податкової декларації з Податку якщо, були відображені у попередніх звітних податкових деклараціях, але не передані спеціалізованому підприємству відходи?
3. Чи актуальне застосування Товариством індивідуальної податкової консультації від 27.01.2024 № 191/ІПК/99-00-04-01-03-06, наданої на звернення від 07.12.2021 № Ц-3-88/6014-21, з розподілом відходів на 4 класи небезпеки при обчисленні екологічного податку за їх розміщення у поточному році?
Щодо питань 1 та 2
Порядок справляння екологічного податку за розміщення відходів регулюється нормами розділу VIII Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Разом з тим, виходячи з приписів статті 1 Кодексу, його положення є превалюючими, в частині справляння податків, над нормами інших законодавчих актів.
За таких умов до внесення змін до положень Кодексу, яке, відповідно до статті 2 Кодексу, може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу, справляння екологічного податку відбувається згідно з нормами чинного податкового законодавства.
При цьому платники податку самостійно обчислюють суми екологічного податку (стаття 249 Кодексу), визначаючи клас небезпеки відходів, що розміщуються, керуючись чинними нормативними документами галузевого законодавства, тлумачення яких не належить до компетенції ДПС.
Щодо питання 3
Враховуючи викладене вище індивідуальна податкова консультація від 27.01.2024 № 191/ІПК/99-00-04-01-03-06, надана на звернення Товариства від 07.12.2021 № Ц-3-88/6014-21, є актуальною і має бути врахована при розрахунку податкових зобов’язань з Податку.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |