Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно заповнення форми № 1-ОП «Звіту про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ОП), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є платником податку на прибуток на загальних підставах та платником ПДВ.
Товариство повідомляє, що у зв’язку з внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11 липня 2024 року № 339 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 18 червня 2024 року № 296», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2024 року за № 1059/42404, змінами до наказу Міністерства фінансів України від 18 червня 2024 року № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.07.2024 за № 1011/42356 (далі – Наказ № 296), виникла необхідність у тлумаченні складових Звіту № 1-ОП, зокрема, п. 9.3, п. 9.4 розділу І «Обсяги придбання та реалізації (у тому числі імпорту та/або експорту) продукції/товарів» та п. 1 розділу ІV «Залишок продукції/товарів на кінець звітного місяця», а також дати відповіді на наступні питання:
1. У графі 9.2 Звіту № 1-ОП повинні бути внесені дані про реалізацію товару підприємствам з ліцензією на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, чи також дані про наше підприємство (адже у товариства окрім ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі, є також ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями)?
2.-Що мається на увазі у п. 9.3 Звіту № 1-ОП під «передано в місця роздрібної торгівлі»? У вказаному пункті потрібно вказати дані місця роздрібної торгівлі для зберігання чи для продажу товару? Товар переданий або повернутий з реалізації чи переданий лише на зберігання?
3.-Хто такі «кінцеві споживачі» згідно п. 9.4 Звіту № 1-ОП? Мається на увазі продаж у роздрібних магазинах нашим Товариством? Якщо так, то в п. 9.2 роздріб Товариства не потрібно вказувати?
4.-Що мається на увазі під «місцем зберігання» у п. 1 розділу ІV Звіту № 1-ОП? Залишок продукції на складах, на які буде переданий товар для зберігання чи для продажу? Щодо цифрового коду: «1» – це якщо Товариству було передано товар від інших підприємств, а цифровий код «2» – це якщо товар передало наше Товариство іншим підприємствам?
Щодо питань 1 – 3
Наказом № 296, який набрав чинності з 1 жовтня 2024 року, затверджено форми Звітів № 1-ОП, 1-ВП, порядки їх заповнення та Коди, одиниці виміру та види продукції/товару, щодо яких здійснюється звітування.
Порядок заповнення форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Порядок), затверджений Наказом № 296.
Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку у графі 9 Звіту № 1-ОП зазначається загальний обсяг реалізації/повернення реалізованої продукції/товару за звітний місяць.
Пунктом 8 розділу II Порядку передбачено, що у графах 9.1 - 9.5 розділу I Звіту № 1-ОП зазначаються обсяги реалізації/повернення продукції/товару відповідно:
підприємствам/підприємствами оптової торгівлі (гр. 9.1 розділу I Звіту № 1-ОП);
підприємствам/підприємствами роздрібної торгівлі (гр. 9.2 розділу I Звіту № 1-ОП);
передано/повернуто в/з місця(ь) роздрібної торгівлі (гр. 9.3 розділу I Звіту № 1-ОП);
іншим кінцевим споживачам (крім через місця роздрібної торгівлі) / кінцевими споживачами (гр. 9.4 розділу I Звіту № 1-ОП);
за експортом / реекспорт (гр. 9.5 розділу I Звіту № 1-ОП).
Таким чином, у графі 9.2 розділу I Звіту № 1-ОП суб’єктом господарювання зазначається реалізація/повернення реалізованої продукції товару за звітний місяць іншим/іншими суб’єктам/суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, у графі 9.3 розділу I Звіту № 1-ОП – обсяг продукції, який передано у власні місця роздрібної торгівлі/повернуто з власних місць роздрібної торгівлі, на які таким суб’єктом господарювання отримані ліцензії на право роздрібної торгівлі, а у графі 9.4 розділу I Звіту № 1-ОП – обсяг реалізації/повернення іншим/іншими кінцевим/кінцевими споживачам / споживачами (крім місць роздрібної торгівлі) і не відображається реалізація /повернення продукції / товару в місця /з місць роздрібної торгівлі, інформація щодо яких внесена до графи 9.2 та графи 9.3.
Щодо питання 4
Порядок заповнення розділу IV «Залишок продукції/товарів на кінець звітного місяця» Звіту № 1-ОП визначено у розділі IV Порядку, зокрема:
у графі 1 зазначається індивідуальний номер місця зберігання продукції/товару відповідно до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр) незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру, та місця здійснення діяльності (форма 20-ОПП) на підставі відповідної ліцензії;
у графі 2 зазначається, у разі наявності, цифровий код ознаки передачі/отримання на відповідальне зберігання продукції (товару) незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру («1» – отримання, «2» – передача);
у графі 3 зазначається, у разі наявності, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи – контрагента/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - підприємця контрагента;
у графах 4 – 6 зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими Наказом № 296;
у графі 7 зазначається кількість обсягу залишку продукції/товару на кінець звітного місяця.
Пунктом 2 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 18.06.2024 № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) установлено, що:
Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) втрачає чинність з 1 січня 2025 року;
положення Закону № 481 до дня втрати ним чинності застосовуються в частині, що не суперечить положенням Закону № 3817.
Згідно із статтею 1 Закону № 481 місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Відповідно до частини шістдесят другої статті 15 Закону № 481 суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.
Отже, до розділу IV Звіту № 1-ОП вноситься інформація щодо всіх залишків продукції/товару (як отриманих та/або переданих на зберігання, так і власних (придбаних)) по всіх місцях зберігання, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Згідно із пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |