X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.11.2024 р. № 5315/ІПК/99-00-04-03-03 ІПК

 

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України на звернення приватного підприємства (далі – Підприємство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо права зменшення загального доходу сільськогосподарського товаровиробника на суму доходу, отриману від реалізації основних засобів відповідно до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва (далі – Розрахунок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Підприємство повідомило, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку четвертої групи.

Підприємством було здійснено реалізацію основного засобу «Автоматична лінія для виготовлення комбікормів» покупцю. Основний засіб придбано у жовтні 2014 року в режимі імпорту та одразу введено в експлуатацію. Тобто, об’єкт перебував на балансі підприємства більше
24 місяців до місяця, в якому здійснювався його продаж. Залишкова вартість об’єкта основних засобів на дату продажу менша за дохід від продажу основного засобу.  

Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо питань:

  1. Чи має право Підприємство включити залишкову вартість об’єкта основних засобів до показника у ряд. 3.4 Розрахунку?
  2. Якими первинними документами Підприємство має підтвердити розмір залишкової вартості?

Щодо першого та другого питань

Главою 1 розд. XIV Кодексу встановлено правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.

Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площі сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника або надані йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292¹.1 ст. 292¹ Кодексу).

Відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу сільськогосподарські товаровиробники для переходу або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року, зокрема, Розрахунок за формою, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772 «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.04.2012 за № 510/20823, зі змінами та доповненнями.

Джерелом інформації при складанні Розрахунку є дані бухгалтерського обліку.

Відображення операцій в бухгалтерському обліку здійснюється відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.1999 за № 892/4185, зі змінами та доповненнями, або якщо підприємство веде облік за спрощеною формою - відповідно до Спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 № 186, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2001 за № 389/5580, зі змінами та доповненнями.

Відповідно до форми Розрахунку у рядок 3.4 «Сума доходу, отримана від реалізації основних засобів, які перебували на балансі підприємства більше
24 місяців до місяця, в якому здійснюється їх продаж» включаються кредитові обороти за субрахунком 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів» у частині реалізації основних засобів, які перебували на балансі підприємства більше 24 місяців до місяця, в якому здійснюється їх продаж, але не коригується дохід на суму перевищення ціни реалізації (без податку на додану вартість) над залишковою вартістю основних засобів.

Водночас повідомляємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (абзац перший частини другої ст. 6 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зі змінами та доповненнями.

Отже, питання щодо включення залишкової вартості об’єкта основних засобів до Розрахунку та переліку первинних документів для підтвердження розміру залишкової вартості належать до компетенції Міністерства фінансів України.

Слід зазначити, що кожен конкретний випадок має розглядатись з урахуванням всіх суттєвих обставин та первинних документів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).