X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.11.2024 р. № 5323/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство зазначає, що при заповненні форми  № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»  (далі – Звіт № 1-ВП) через округлення показників обсягів залишків продукції на початок та кінець періоду, виробництва, реалізації, повернення товарів та ін. до двох одиниць після коми, дані розділу І та розділу ІІІ Звіту № 1-ВП не співпадають через математичне округлення.

Враховуючи викладене вище, платник  податків  запитує:

1. Чи вважається помилкою невідповідність даних у розділах І та ІІІ Звіту № 1-ВП, яка виникає за рахунок математичного округлення при обчисленні показників.

2. У разі визнання даної розбіжності як помилки, прошу надати роз'яснення, яким чином коригувати розбіжності, бо якщо коригувати дані в таблиці       розділу І Звіту № 1-ВП, то це приведе до невірного відображення залишків продукції  на  складах,  якщо  в  таблиці  розділу  ІІІ  Звіту  № 1-ВП, то  дані  про

відвантажену продукцію отримувачу не будуть відповідати даним первинних документів, обчислену за математичними правилами округлення.

Щодо зазначених питань 

Звіт № 1-ВП затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18 червня 2024 року № 296 «Про затвердження форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах», порядків їх заповнення та Кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 липня 2024 року за № 1011/42356.

Суб’єкту господарювання необхідно забезпечити достовірність даних, зазначених у Звіті № 1-ВП, та їх відповідність даним обліку такого суб’єкта.

Пунктом 30 частини другої статті 73 Закону України від 18 червня 2024 року     № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» встановлено застосування до суб’єктів господарювання за вчинені правопорушення фінансових санкцій у вигляді штрафу, зокрема, за подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі за операціями з ввезення на митну територію України та/або вивезення за межі митної території України) спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - 3 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

На сьогодні у чинних електронних формах Звіту № 1-ВП цифрове поле передбачає відображення до 6-ти знаків після коми або цілого числа. Ці форми розміщені на вебпорталі ДПС у рубриці «Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів» (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/).

Округлення - математична операція, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю.

Запровадження у чинних електронних формах Звіту № 1-ВП відображення у цифровому полі до 6-ти знаків після коми надає можливість відображення у ньому кількісних показників без математичного округлення, що виключає або мінімізує можливу невідповідність даних у розділах, яка може виникнути внаслідок такого округлення.

Для забезпечення відповідності даних у розділах Звіту № 1-ВП суб’єкту господарювання необхідно вносити показники з однаковою кількістю знаків після коми, які можуть забезпечити необхідну точність їх відображення та виключити можливі розбіжності у різних розділах цього звіту.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

 

___________________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.