X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.11.2024 р. № 5364/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення податкової накладної та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство є власником декількох закладів громадського харчування, має відповідні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, здійснює продаж різного роду алкогольних напоїв та приготовлених алкогольних коктейлів.

Враховуючи вищевикладене, Товариство з метою належного оформлення податкових накладних в процесі здійснення господарської діяльності просить надати індивідуальну податкову консультацію стосовно таких питань:

1. Якщо Товариству поставляються імпортовані алкогольні напої, які згодом воно реалізовує в закладах громадського харчування, чи повинно Товариство у графі 3.2.1 податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій з роздрібної торгівлі алкогольними напоями, ставити позначку «Х», яка вказує, що товар є імпортованим?

2. Якщо Товариством – закладом громадського харчування готуються алкогольні коктейлі, інгредієнтами яких є як імпортовані алкогольні напої, так і алкогольні напої, виготовлені на території України, чи повинно Товариство у графі 3.2.1 податкової накладної ставити позначку «Х», яка вказує, що товар є імпортованим?

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.

При цьому пунктом 44.1 статті 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (зі змінами), та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін.

Згідно з пунктом 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за  137/28267, зі змінами
(далі – Порядок
1307), податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції), зокрема, у разі здійснення постачання товарів / послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, або через банк, небанківського надавача платіжних послуг чи платіжний пристрій (безпосередньо на рахунок постачальника).

Відповідно до абзацу восьмого підпункту 2 пункту 16 Порядку № 1307 у разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2.1 розділу Б податкової накладної проставляється позначка «Х». Графа 3.2.1 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Пунктом 2 частини другої статті 36 Митного кодексу України визначено, що країною походження товару вважається країна, в якій товар був підданий останнім економічно обґрунтованим виробничим та технологічним операціям з переробки, що призвели до виробництва нового товару або є важливою стадією виробництва, за умови виконання в цій країні критеріїв достатньої переробки, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Переліком виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження товару, що є додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 року № 1765 «Про порядок встановлення та застосування правила адвалорної частки та виконання виробничих і технологічних операцій» (зі змінами), для товарів групи 22 «Алкогольні і безалкогольні напої та оцет» встановлено такі додаткові правила, що застосовуються до сумішей:

«змішування» означає спеціальну і пропорційно контрольовану операцію, що складається з об’єднання двох або більше взаємозамінних матеріалів;

країною походження сумішей продуктів групи 22 буде країна походження матеріалів, які становлять більше ніж 50 відсотків сумішей за вагою. Проте країною походження сумішей вина (товарна позиція 2204), вермуту (товарна позиція 2205), спиртів, лікерів та спиртних напоїв (товарна позиція 2208) повинна бути країна походження матеріалів, які становлять більше ніж 85 відсотків об’єму сумішей. Вага матеріалів однакового походження має братися разом;

коли жоден з використовуваних матеріалів не відповідає необхідному відсотку, країною походження сумішей буде країна, в якій відбувалося змішування;

якщо країна походження не може бути визначена шляхом застосування основних правил та іншого додаткового правила (правил) групи, країною походження товарів вважається країна, з якої походить основна частина матеріалів, як це визначено з урахуванням ваги матеріалів. Зазначене правило стосується товарів групи 22 (крім товарної позиції 2208).

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм Кодексу та інших нормативно-правових актів зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Щодо питання 1

У випадку постачання Товариством алкогольних напоїв, які попередньо були ввезені на митну територію України, у графі 3.2.1 податкової накладної, у тому числі, складеної за щоденними підсумками операцій, необхідно проставляти позначку «Х».

Щодо питання 2

У випадку постачання Товариством алкогольних коктейлів, виготовлених частково з імпортованих алкогольних напоїв, позначка «Х» у графі 3.2.1 податкової накладної, у тому числі, складеної за щоденними підсумками операцій, не проставляється, якщо дотримано критеріїв достатньої переробки.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).