X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.11.2024 р. № 5403/ІПК/99-00-21-02-03 ІПК

                                     

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань заповнення
граф 2, 3, 16 та 17.1 додатку до Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт)
розділу «Відомості про контрольовані операції» по операціям відступлення права вимоги заборгованості, а також сплати роялті та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Платник податків зазначає, що практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації потрібна для виконання вимог підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу, з метою правильного заповнення деяких граф додатку до Звіту для операції по відступленню права вимоги.

У своєму попередньому зверненні, яке було надіслано у 2023 році і на яке платник податків отримав індивідуальну податкову консультацію, платник податків повідомив, що ним було укладено контракт на імпорт спеціальної пожежної автотехніки із постачальником нерезидентом, який зареєстрований у Федеративній Республіці Німеччина та який не відповідає жодному критерію, встановленому підпунктом 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу I Кодексу для визначення операцій контрольованими.

В подальшому постачальник – нерезидент, який зареєстрований у Федеративній Республіці Німеччина передав іншому нерезиденту, який зареєстрований в Республіці Кіпр, право вимоги зобов’язань по сплаті платником податків грошових коштів за поставлений товар, згідно з контрактом. Плата за відступлення права вимоги встановлена на рівні номінальної вартості зобов’язань за контрактом.

У поточному зверненні платник податків зазначає, що після подання Звіту за 2023 рік з відображенням у Звіті наведеної операції ним була отримана квитанція № 2 із описом помилки заповнення: «не заповнено рядок …. Графи 17.1».

По вищезазначеним контрольованим операціям відсутні суми кредиту, депозиту або позики, тобто відсутні дані для заповнення графи 17.1 «Кількість згідно з контрактом».

Платником податків було укладено Договір про надання послуг з надання права на використання об’єкту права інтелектуальної власності (Знак для товарів і послуг) із трьома Власниками Знака, які є юридичні особи – резиденти Республіки Кіпр.

Загальна вартість послуг з надання права на використання Знака становить 4 відсотки від суми товарообігу платника податків з використанням Знака (тобто від суми виручки (без урахування ПДВ) від реалізації товарів та/або послуг, позначених Знаком) за відповідний звітний місяць, з яких:

За цим Договором Власники Знака – резиденти Республіки Кіпр надають платнику податків послуги з надання права на використання Знака, а платник податків зобов’язується сплачувати вартість цих послуг та виконувати інші зобов’язання, передбачені цим Договором. 

У зв’язку з цим платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Які саме коди (їх цифрові значення) необхідно вказати при заповненні Звіту, а саме при заповненні графи 2 «Код найменування операції», графи 3 «Предмет контрольованої операції» та графи 17.1 «Кількість згідно з контрактом» додатку до Звіту  розділу «Відомості про контрольовані операції», для операції відступлення права вимоги із врахуванням того, що операції відступлення права вимоги не є фінансовою послугою і плата за відступлення права вимоги встановлена на рівні номінальної вартості зобов’язання по основному договору?  
  2. Яке цифрове значення відсоткової ставки необхідно вказати у графі 16 при заповненні Звіту, а саме при заповнені графи «Ціна за одиницю виміру (без ПДВ) (у валюті контракту /договору) додатку до Звіту  розділу «Відомості про контрольовані операції» для послуг з надання права на використання об’єкту права інтелектуальної власності при їх декларуванні по кожному із нерезидентів?
  3. Який саме код (його цифрове значення) необхідно вказувати у графі 3 «Предмет контрольованої операції» додатку до Звіту  розділу «Відомості про контрольовані операції» для операцій з нарахування ліцензійних платежів (роялті)?

Щодо питання 1

Згідно з підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, Звіт.

Відповідно до пункту 7 розділу IV Порядку складання Звіту, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року № 8 із подальшими змінами та доповненнями (далі – Порядок) у графі 2 додатка до Звіту «Відомості про контрольовані операції» наводиться код найменування операції відповідно до додатка 3 до цього Порядку. У разі виконання операції, код якої не визначено у додатку 3 до цього Порядку, проставляється код 036 – «інші операції, які не підпадають під коди 001 – 035».

Зважаючи, що додатком 3 до Порядку не виокремлено окремий код для договору відступлення права вимоги (цесії), такі операції відображаються за кодом «036». Інформація про такі контрольовані операції відображається у Звіті за даними бухгалтерського обліку та відповідно до первинних документів щодо такої операції.

Код типу предмета операції, у графі 3, згідно із пунктом 8 розділу IV Порядку зазначається відповідно до додатка 4 до Порядку.

Абзацом четвертим пункту 21 розділу IV Порядку передбачено, що у графі 17.1 зазначається сума кредиту, депозиту, позики згідно з умовами контракту у валюті контракту, якщо код типу предмета операції, зазначений у графі 3, дорівнює 205 або 206.

Враховуючи зазначене вище, у графі 2 додатку до Звіту операції по відступленню права вимоги відображаються за кодом 036 «інші операції, які не підпадають під коди 001 – 035», тип предмета операції відображається у графі 3 за кодом 206 «Фінансова послуга (крім банківських послуг)», у графі 17.1 відображається номінальна вартість зобов’язання по основному договору.

Щодо питання 2 – 3

Відповідно до пункту 20 розділу IV Порядку у графі 16 проставляється ціна (тариф) за одиницю виміру предмета операції у валюті контракту (договору), зазначена у первинних документах, із точністю до другого знака після коми.

Якщо предметом контрольованої операції є зокрема: сплата роялті, франшизи тощо, ставка яких визначена у відсотках до відповідної бази нарахувань, зазначається відсоткова ставка відповідно до договору (контракту).

З метою визначення відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» відбувається зіставлення комерційних та фінансових умов відповідно до підпункту 39.2.2 пункту 39.2 статті 39 розділу I Кодексу. Так, під час визначення зіставності операцій згідно з підпунктом 39.2.2.9 підпункту 39.2.2 пункту 39.2 статті 39 розділу I Кодексу аналізованими елементами виступатимуть Договір про надання послуг з надання права на використання об’єкта інтелектуальної власності (Знака для товарів та послуг) та загальна вартість таких послуг, що становить 4 відсотки від суми товарообігу платника податків з використанням Знака. Тобто, у графі 16 проставляється ціна (тариф), яка передбачена договором.

При цьому для операцій з нарахування ліцензійних платежів (роялті) у графі 3 зазначається код типу предмета операції відповідно до додатка 4 до цього Порядку, а саме 202 «Нематеріальні активи».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).