Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що відповідно до Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» (далі – Закон) утворилося в результаті перетворення Підприємства із набуттям до статутного капіталу майна Підприємства та є його правонаступником.
Товариство зазначило, що за актом приймання-передачі майна (далі – Акт) майно Підприємства передано до статутного капіталу Товариства.
Товариство запитує щодо виникнення у нього податкового обов’язку з Податку на зазначені у Акті об’єкти нерухомості.
Оскільки Товариством не надано відомостей про об’єкти нерухомого майна, ДПС надає роз’яснення загальних норм податкового законодавства щодо викладеного питання.
Офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни та/або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень здійснюється шляхом державної реєстрації речових прав (положення статей 2, 3 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952-VI «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
Право на майно, що підлягає державній реєстрації, виникає з дня реєстрації цього майна або відповідних прав на нього, якщо інше не встановлено законом (частина 2 статті 144 Господарського кодексу України (далі – ГКУ)). Відповідно до частини 5 статті 145 ГКУ законом можуть бути визначені також інші підстави зміни правового режиму майна суб’єкта господарювання.
Водночас, частиною другою статті 17 Закону встановлено спеціальну умову, згідно з якою переоформлення документів, що посвідчують права власності на об’єкти нерухомого майна, внесені до статутного капіталу товариства, здійснюється товариством протягом трьох років з дня державної реєстрації товариства, державна реєстрація прав на нерухоме майно, внесене до статутного капіталу товариства, здійснюється на підставі акта приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства. Акт приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства є документом, що підтверджує набуття товариством права власності на нерухоме майно, внесене до статутного капіталу товариства.
Отже, відповідно до вимог статті 17 Закону, з урахуванням частини 5 статті 145 ГКУ за наявності Акту правовий режим нерухомого майна, внесеного до статутного капіталу Товариства, вважається набутим Товариством правом власності.
Податковий обов’язок із Податку виникає, зокрема, у юридичних осіб – власників об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (стаття 266 Кодексу).
Оскільки згідно з Актом Товариство набуло право власності на нерухоме майно, внесене до статутного капіталу Товариства, то Товариство є платником Податку та у нього виникає обов’язок зі справляння Податку з дати підписання Акту.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |