X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.11.2024 р. № 5454/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо подання податкових декларацій з ПДВ (далі – декларація) та уточнення їх показників і, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у платника податку існує потреба у поданні уточнюючого розрахунку на зменшення податкових зобов’язань до декларації за  лютий 2022 року, а також у поданні декларацій з від’ємним значенням ПДВ, які не були подані своєчасно за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року.

Платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо:

1) застосування норм абзацу двадцять третього підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ до уточнюючого розрахунку на зменшення податкових зобов’язань до декларації за  лютий 2022 року;

2) застосування норм абзацу двадцять третього підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ до декларацій, що містять від’ємне значення ПДВ, які не були подані своєчасно та подаються після 27.05.2022 за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V,              підрозділами 2 та 10 розділу XX ПКУ.

Відповідно до пункту 203.1 статті 203 розділу V ПКУ декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю,
протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 50.1 статті 50 глави 2 розділу ІІ ПКУ передбачено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 глави 9 розділу ІІ ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Відповідно до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у вказаному пункті.

Абзацом двадцять третім підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ встановлено, що платники податку на додану вартість тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій, передбаченого пунктом 50.1 статті 50 глави 2 розділу ІІ ПКУ, за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення податкових зобов'язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ та опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Щодо питання 1

Відповідно до норм абзацу двадцять третього підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ до припинення або скасування воєнного стану платник податку не може подати уточнюючі розрахунки на зменшення податкових зобов’язань до декларацій за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року (тобто які передували лютому 2022 року). Отже, платником може бути подано уточнюючий розрахунок на зменшення податкових зобов’язань до декларації за звітний (податковий) період − лютий 2022 року.

Щодо питання 2

ПКУ (зокрема, пунктом 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ) не передбачено будь-яких особливостей в частині подання декларацій, що містять від’ємне значення ПДВ, які не були подані своєчасно та подаються до припинення або скасування воєнного стану  за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).