Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула … (далі – Товариство) від … (вх. ДПС № … від …) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство в процесі здійснення своєї господарської діяльності здійснює закупівлю металобрухту кольорових металів у фізичних та юридичних осіб, а розрахунки здійснюються із використанням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).
Як наведено у зверненні, практична необхідність отримання податкової консультації полягає зі складністю розуміння Товариством застосування норм законодавства у сфері здійснення розрахунків.
Товариство звернулось до контролюючого органу із наступними питаннями:
Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Преамбулою Закону № 265 визначено, що встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.
Форму та зміст розрахункового документа/електронного розрахункового документа визначено Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованого
в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350
(далі – Положення № 13).
Пунктом 2 розділу ІІІ Положенням № 13 визначено обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний касовий чек видачі коштів (далі – видатковий чек).
Враховуючи викладене вище, як відповідь на питання 1 та 2 повідомляємо, що Товариству при закупівлі металобрухту та здійсненні розрахунків необхідно зазначати у видатковому чеку РРО назву операції «Виплата коштів за брухт свинцевих акумуляторів».
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |