X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.12.2024 р. № 5554/ІПК/99-00-04-01-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України (далі – Плата), керуючись п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У зверненні Товариство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності на підставі дозволів на експлуатацію абонентського радіоелектронного засобу безпосередньо аналогового УКХ радіозв’язку (далі – Дозвіл) використовує 24 радіостанції та відповідно до п.п. 254.1.4 п. 254.1 ст. 254 Кодексу є платником Плати.

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання щодо порядку заповнення розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України (далі – Розрахунок), зокрема граф 7 та 8 рядка 4 Розрахунку, при використанні 24 радіостанції у межах однієї ширини смуги.

Платниками Плати є загальні користувачі радіочастотного спектра України, визначені законодавством про електронні комунікації та радіочастотний спектр, яким надано право користуватися радіочастотним спектром України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі, зокрема дозволу на тимчасове мовлення з присвоєнням радіочастоти загальних користувачів у смугах радіочастот, виділених для потреб мовлення (п.п. 254.1.4 п. 254.1 ст. 254 Кодексу).

Об’єктом оподаткування Платою є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена у відповідних ліцензіях, дозволах та присвоєннях, визначених у п. 254.1 ст. 254 Кодексу (п. 254.3 ст. 254 Кодексу).

Відповідно до абзацу третього п.п. 254.5.3 п. 254.5 ст. 254 Кодексу сплата Плати здійснюється платниками Плати з дати отримання першого присвоєння радіочастоти для радіообладнання в даній смузі радіочастот у відповідному регіоні незалежно від загальної кількості присвоєнь, здійснених платником рентної плати в такій смузі радіочастот у певному регіоні.

Податкові зобов’язання з Плати декларуються платниками Плати у Розрахунку – додатку 4 прим 1 до Податкової декларації з рентної плати, форма якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496.

Таким чином, платники Плати, у тому числі Товариство, при декларуванні податкових зобов’язань з Плати у разі наявності декількох присвоєнь радіочастоти для радіообладнання в одній смузі радіочастот у відповідному регіоні (Дозволів) за відповідний звітний (податковий) період, р. 4 Розрахунку мають заповнювати таким чином:

у рядку 4.n, де n – номер рядка, зазначається інформація щодо першого за датою отримання Дозволу, зокрема, у графах 2 – 5 – інформація щодо коду радіозв’язку, назви дозвільного документа, регіону використання радіочастот, номеру, дати видачі, терміну дії дозвільного документа, ширини смуги радіочастот, у графах 6 та 7 – ставка Плати та коефіцієнт до неї, визначені відповідно до п. 254.4 ст. 254 Кодексу для такого коду радіозв’язку, у графі 8 – зазначається обчислена як добуток значень граф 5, 6, та 7 сума податкових зобов’язань з Плати,

у наступних рядках заповнюється інформація щодо інших Дозволів в аналогічній смузі радіочастот у відповідному регіоні, зокрема у графах 2 – 5 – зазначається інформація щодо коду радіозв’язку, назви дозвільного документа, регіону використання радіочастот, номеру, дати видачі, терміну дії дозвільного документа та ширини смуги радіочастот, рядки 6 – 8 – не заповнюються.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).