X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.12.2024 р. № 5620/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо плати за землю (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

Компанія поінформувала, що має ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу та є материнським підприємством по відношенню до пайових інвестиційних фондів (далі – Фонди), активами яких вона управляє. Компанія не консолідує свою фінансову звітність зі звітністю Фондів.

Компанія за рахунок активів Фондів купує земельні ділянки, які реєструє на своє ім’я та у Компанії виникає обов’язок подавати податкові декларації з Плати (далі – Декларації) за такі земельні ділянки.

Компанія без надання землевпорядних документів щодо земельних ділянок (витяг з Державного земельного кадастру, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно тощо), посилаючись на норми чинного законодавства та роз’яснення Міністерства юстиції України, Української асоціації інвестиційного бізнесу, просить надати роз’яснення чи можливо подавати Декларації окремо по кожному Фонду.

Обов’язок суб’єкта господарювання із справляння Плати, включаючи декларування податкових зобов’язань, настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 Кодексу), на підставі даних Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Кодексу).

Платники Плати (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму Плати щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу(п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

Форма Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 18.02.2022 № 83) (зі змінами).

Декларація заповнюється з урахуванням приміток, які містяться у самій формі Декларації.

Згідно з приміткою 1 до Декларації у разі наявності земельних ділянок (їх часток, паїв), що є об’єктами оподаткування Платою, надаються окремі Декларації по кожній окремій території територіальної громади, код за КАТОТТГ якої зазначається у рядку 7 Декларації.

У разі наявності декількох земельних ділянок, розташованих у межах однієї території територіальної громади (один код за КАТОТТГ), кількість рядків 1.1 – 1.n розд. I «Розрахунок суми земельного податку» Декларації за потреби може бути збільшено (примітка 14 до Декларації).

Отже, у разі набуття Компанією права власності на декілька земельних ділянок, придбаних за рахунок активів різних Фондів, але розташованих у межах однієї території територіальної громади (один код за КАТОТТГ), Компанія подає одну Декларацію, у якій кількість рядків 1.1 – 1.n розд. I «Розрахунок суми земельного податку» Декларації має бути збільшено.

У разі набуття Компанією права власності на декілька земельних ділянок (придбаних за рахунок активів Фондів), розташованих на територіях різних територіальних громад (кожна територіальна громада має код за КАТОТТГ), Компанія складає окрему Декларацію по кожній окремій території територіальної громадиа кожним кодом за КАТОТТГ).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.