X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.12.2024 р. № 5653/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення  (далі – Підприємство) від … № … (вх. ДПС № … від …) щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до звернення Підприємство перебуває на загальній системі оподаткування, здійснює оптову та роздрібну, в тому числі виїзну торгівлю деталями та приладдям для автотранспортних засобів з використанням програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО).

У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків за товари, Підприємство звернулось із такими питаннями:

        1. Чи не буде порушенням правил виїзної торгівлі проведення через пересувний ПРРО прийняття готівкових коштів за раніше проданий товар від покупців Підприємства (фіскальний чек з формою оплати «погашення кредиту»)?

        2. Чи має право водій-касир приймати готівку за товар, який не був в автомобілі, а був переданий Покупцям раніше на інших умовах поставки, у т. ч. самовивіз зі складів Підприємства?

        3. Які штрафи за порушення готівкових розрахунків чи інших порушень законодавства можуть бути в ситуаціях, описаних в питаннях 1 та 2?

 

Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі.

Преамбулою Закону № 265 визначено, що встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року
№ 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 року за
№ 220/28350, (далі – Положення № 13)
фіскальний касовий чек, зокрема має містити такий обов’язковий реквізит як позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції.

Враховуючи викладене вище, як відповідь на питання 1 та 2 повідомляємо, що у описаних Підприємством ситуаціях, прийняття водієм-касиром готівкових коштів із застосуванням ПРРО та надання покупцям фіскальних чеків не заборонено та не буде призводити до порушень правил виїзної торгівлі. При цьому при погашенні покупцем заборгованості у фіскальних чеках ПРРО рекомендуємо зазначати форму оплати «готівкова» та реквізит – будь який ідентифікатор (ТТН, видаткова накладна, номер замовлення тощо), що забезпечить ідентифікацію товару, який раніше було продано/передано на інших умовах поставки у тому числі самовивіз зі складів Підприємства.

Відповідь на питання 1 та 2 позбавляє необхідності надання відповіді на питання 3 звернення. 

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію