X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.12.2024 р. № 5815/ІПК/99-00-18-01-02 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду запиту ТОВАРИСТВА з ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (далі – Товариство) на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування пунктів 5 – 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок прийняття рішень), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що реєстрація розрахунку коригування № 114 від 14.12.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) було зупинено 22.12.2023 року. Товариством, керуючись пунктом 5 Порядку прийняття рішень, було подано пояснення разом із копіями документів, але отримано відмову у прийнятті на розгляд пояснень та копій документів через порушення термінів визначених пунктом 6 Порядку прийняття рішень.

Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати роз’яснення з таких питань:

  1. Чи має право Товариство з метою реєстрації розрахунку коригування № 114 від 14.12.2023 подати пояснення та копії документів до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за днем складання податкової накладної/розрахунку коригування?
  2. Яким чином Товариство має право подати пояснення та копії документів на розгляд комісії контролюючого органу для реєстрації розрахунку коригування?

Щодо питань 1, 2.

Пунктом 201.16 статті 201 Кодексу реєстрація податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (зі змінами), затверджено, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок зупинення).

Пунктом 11 Порядку зупинення передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень.

Згідно з пунктом 4 Порядку прийняття рішень у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до пункту 6 Порядку прийняття рішень письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 Порядку прийняття рішень, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача – платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Згідно з пунктом 7 Порядку прийняття рішень письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 Порядку прийняття рішень, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 8 Порядку прийняття рішень визначено, що ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв’язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.

Таким чином, платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної/розрахунку коригування для прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).