Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно маркування алкогольних напоїв (бренді та інших алкогольних напоїв, виготовлених за коньячною технологією із спиртових дистилятів), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство до теперішнього часу здійснювало маркування алкогольної продукції вітчизняного виробництва (бренді та інших алкогольних напоїв міцних, виготовлених за коньячною технологією) марками акцизного податку АВ ВП (алкоголь вітчизняний – виноробна продукція).
Товариством у зверненні зазначено, що Законом України від 01 грудня 2022 року № 2800-ІХ «Про географічні зазначення спиртних напоїв» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 2800) внесено зміни до Закону України від 16 червня 2005 року № 2662-ІV «Про виноград та виноградне вино» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 2662), які набирають чинності з 29 грудня 2024 року, згідно з якими бренді та інші алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією не відносяться до виноробної продукції та алкогольних напоїв виноградного походження, а визначаються як спиртний напій.
З урахуванням змін у Товариства постає питання:
Який вид марок акцизного податку Товариству необхідно замовляти для маркування бренді та інших алкогольних напоїв міцних, виготовлених за коньячною технологією?
Щодо зазначеного питання
Пунктом 1.1 ст. 1 Кодексу визначено, що Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно із п.п. 5.2 ст. 5 Кодексу у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
Інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами (п.п. 5.3 ст. 5 Кодексу).
Відповідно до п.п. 14.1.26 п. 14.1 ст. 14 Кодексу виноробна продукція - вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне та інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів та ягід.
Згідно із п.п. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Відповідно до п.п. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 Кодексу маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Відповідно до п. 226.2 ст. 226 Кодексу наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
Згідно із п. 226.3 ст. 226 Кодексу виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Згідно із абзацом сьомим п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2010 року № 1251 (далі – Положення № 1251) на кожну марку наносяться такі реквізити, зокрема, позначення виду марки, що складається із слів та літер «алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)» - «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» - «АВ ВП», «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» – «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (виноробна продукція)» - «АІ ВП».
Отже, враховуючи норми Кодексу та Положення № 1251 вироблені на митній території України бренді та інші алкогольні напої міцні, виготовлені за коньячною технологією, маркуються марками акцизного податку «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» - «АВ ВП».
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |