Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення
на отримання індивідуальної податкової консультації щодо окремих питань оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Як зазначено у запиті, Товариство здійснює діяльність з надання послуг у сфері технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів та є платником ПДВ. При цьому, 31.07.2024 сплив термін, за яким постачальник мав право подати документи для розблокування податкових накладних (з урахуванням призупинення перебігу строку на період з 24.02.2022 по 31.07.2023), які були виписані до 01.08.2023 та реєстрація яких була зупинена.
Товариство звертається з проханням надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Коли суми ПДВ за такими податковими накладними можна віднести до складу витрат, адже на сьогоднішній день податкові накладні не розблоковано?
2. На підставі яких первинних документів суми вхідного ПДВ по заблокованих податкових накладних, термін розблокування яких закінчився, включаються до складу витрат?
3. Які дії повинно зробити Товариство по відношенню до покупця, щоб мати підстави включити до складу витрат суми вхідного ПДВ по заблокованим податковим накладним термін розблокування яких закінчився?
Відповідно до абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування, що виникають за операціями по списанню сум податку на додану вартість за податковими накладними, реєстрацію яких зупинено та прийнято рішення про відмову у їх реєстрації.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування та відповідно, об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.
Водночас повідомляємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Таким чином, питання відображення у бухгалтерському обліку операцій зі списання сплачених постачальнику сум податку на додану вартість за податковими накладними, реєстрацію яких зупинено та прийнято рішення про відмову у їх реєстрації, а також питання щодо віднесення таких сум до складу витрат, належить до компетенції Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |