X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.01.2025 р. № 20/ІПК/20-40-24-07-06

Індивідуальна податкова консультація

 

 

Головне управління ДПС у Харківській області (далі – ГУ ДПС) за результатами розгляду звернення фізичної особи – підприємця на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства, яке надійшло в електронній формі через Електронний кабінет, та, керуючись статтею 52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами (далі – ПКУ), з урахуванням фактично викладених обставин, в межах компетенції повідомляє.

Фізична особа – підприємець повідомила, що у 2023 році перебувала на спрощеній системі оподаткування на третій групі платника єдиного податку за ставкою 2 відсотка. 14.06.2023 платником було подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування на зміну групи єдиного податку на третю групу зі ставкою 5 відсотків з 01.07.2023, але платника автоматично було переведено на другу групу платника єдиного податку з 01.08.2023 року.

На підставі переведення на другу групу єдиного податку платником було подано податкову декларацію платника єдиного податку для другої групи за формою, що відповідає умовам за 2023 рік (форма F0103406 подана 29.02.2024, реєстраційний номер                 ).

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду
від         (справа №          ) було визначено зареєструвати платника з 01.07.2023 платником єдиного податку третьої групи із застосуванням ставки 5 відсотків з 01.07.2023 року.

Після визначення судом зміни групи єдиного податку з 01.07.2023 вище подана декларація втратила актуальність, і виникла необхідність подання декларації платника єдиного податку за формою F0103308, що відповідає умовам для платників єдиного податку третьої групи.

Отже, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи буде анульовано подану декларацію з додатком 1 для другої групи платника єдиного податку за 2023 рік (реєстраційний номер                  ) у зв’язку з рішенням суду?
  2. Яким чином правильно подати річну декларацію за формою F0103308 з додатком 1 для третьої групи платника єдиного податку з урахуванням судового рішення та зазначеної дати переходу на третю групу?
  3. Чи передбачені штрафні санкції при поданні податкової декларації за формою F0103308 платника єдиного податку фізичної особи – підприємця за 2023 рік, враховуючи дату прийняття судом рішення? Чи будуть вони застосовуватися в такому випадку?
  4. Чи передбачені чинним законодавством додаткові кроки для виправлення задекларованих даних за відповідний період?

Щодо першого, другого та четвертого питань

Відповідно до абзацу першого пункту 42.6 статті 42 ПКУ електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями без укладення відповідного договору.

Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац десятий пункту 42.6 статті 42 ПКУ).

Абзацом першим пункту 2 розділу ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 557), зокрема, визначено, що автор (платник) створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронній та паперовій формі, із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності), керуючись Порядком № 557.

Згідно з абзацом першим пункту 296.2 статті 296 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 ПКУ, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

Згідно з абзацом першим пункту 296.3 статті 296 ПКУ платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи) у складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників (абзац другий пункту 296.3 статті 296 ПКУ).

Форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (зі змінами) (далі – Декларація).

Електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на офіційному вебпорталі ДПС (пункт 4 розділу ІІ Порядку № 557), а саме, у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщені електронні форми Декларації:

за ідентифікатором форми F0103406 (для першої та другої груп – річна), у складі якої формується Додаток 1 «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Декларації» – за ідентифікатором форми F0134106;

за ідентифікатором форми F0103308 (3 група – квартальна), у складі якої формується Додаток 1 «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Декларації» за ідентифікатором форми F0133108.

З метою визнання поданої Вами Декларації недійсною (виправлення за невірним ідентифікатором форми) через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету надсилається лист щодо визнання недійсною подану Декларацію з детальним описом ситуації до територіального органу за місцем Вашого обліку, як фізичної особи – підприємця, яка є платником єдиного внеску, та у складі Декларації було сформовано Додаток № 1 за ідентифікатором форми F0134106. Після присвоєння декларації «історія подання», територіальний орган направляє відомості до ДПС для направлення їх до Пенсійного фонду України (далі – ПФУ) про зняття актуальності з Додатку № 1. Після отримання ДПС інформації від ПФУ про зняття актуальності з Додатку 1, ця інформація направляється до територіального органу за місцем обліку фізичної особи – підприємця платника єдиного податку про можливість подання фізичною особою – підприємцем Декларації за вірним ідентифікатором форми.

Крім того, Ви маєте можливість подати лист щодо визнання недійсною подану Декларацію з детальним описом ситуації до територіального органу за місцем Вашого обліку у будь-який інший зручний для Вас спосіб (засобами поштового зв’язку, особисто та інше).

З огляду на зазначене, для визнання поданої Вами Декларації недійсною Вам необхідно надати вищезазначений лист. Після зняття актуальності з Додатку 1 Вас буде повідомлено про можливість подання Декларації за вірним ідентифікатором форми.

Щодо третього питання

Відповідно до пункту 120.1 статті 120 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, незважаючи на рішення суду, у разі порушення граничного терміну подання Декларації відповідальність передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПКУ.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 

________________________________________________________________________________________________Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.