X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.01.2025 р. № 100/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець)
від (вх. ДПС №  від)
щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до тексту звернення, Підприємець планує здійснювати випуск друкованих паперових видань пов’язаних із навчанням музиці.

Враховуючи викладене вище, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань (в контексті звернення):

1. Чи потрібно Підприємцю застосовувати РРО/ПРРО у випадку продажу в мережі інтернет друкованих паперових видань у випадку отримання оплати від покупців на поточний рахунок Підприємця за реквізитами наданими покупцю в форматі IBAN, зокрема через банківські системи дистанційного обслуговування?

2. Чи не буде вважатись порушенням вимог пункту 14 статті 9
Закону № 265 ситуація коли Підприємець буде отримувати оплату за послуги із навчання музиці та за електроні файли в форматі pdf та/або навчальні відеозаписи у вигляді відеофайлів, які продаються ним в мережі інтернет, через платіжний сервісів WayForPay (без застосування РРО/ ПРРО для таких оплат) та одночасно на поточний рахунок Підприємця за реквізитами наданими покупцю в форматі IBAN (зокрема через 4 банківські системи дистанційного обслуговування) від покупців буде надходити оплата за друковані паперові видання?

 

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України
від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правові акти, прийняті на його виконання.

Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання
(далі – СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено розділом ІІ Закону № 265.

Обов’язок застосування РРО/ПРРО залежить не від форми розрахунків, а виникає виключно за наявності обставин, що супроводжують господарські операції СГ, які чітко визначенні законодавством, у тому числі нормами його прямої дій, які встановлюють винятки із загальних правил.

До таких винятків належать, зокрема, встановлене пунктами 2 та 14
статті 9 Закону № 265 право не застосовувати РРО/ПРРО:

при виконанні банківських операцій;

при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Водночас право не застосовувати РРО/ПРРО втрачається у випадку проведення розрахунків, у способи відмінні від зазначених в
пунктах 2 та 14 статті 9 Закону № 265.

Слід зазначити, що банківські операції здійснюються виключно банками.

Таким чином, у відповідь на питання 1 слід зазначити, що у разі надання Підприємцем споживачу для оплати за товар реквізитів свого поточного рахунку в форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010, і самостійного здійснення оплати споживачем з їх використанням (шляхом переказу коштів замовниками із поточного рахунку на поточний рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку, Інтернет – банкінг, а також у разі проведення розрахунків через платіжний
термінал та/або ПТКС, які належать банку), то у такому випадку застосування РРО/ПРРО не є обов’язковим, оскільки оплата
проданих товарів буде відбуватися за допомогою різновиду банківських операції.

Відповідь на питання 2.

Спосіб проведення розрахунків за проданий товар не є визначальним та жодним чином не впливає на обсяг та коло обов’язків, що супроводжують застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за наданні послуги.

Таким чином, проведення Підприємцем одночасно розрахунків за:

наданні послуги за допомогою сервісів переказів коштів (в контексті звернення WayForPay);

продані товари шляхом надання споживачу реквізитів свого поточного рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 (зокрема, здійсненні за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування),

не позбавляє Підприємця права не застосовувати РРО/ПРРО при проведенні розрахунків за наданні послуги, встановлене пунктом 14 статті 9 Закону № 265.

Водночас таке право втрачається у випадку проведення розрахунків за послуги, у спосіб відмінний від зазначеного в пункті 14 статті 9
Закону № 265.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.