Державна фіскальна служба України на запит Господарства щодо орендної плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Господарство поінформувало, що користується земельними ділянками державної власності, які надано його засновнику за договорами оренди землі для ведення фермерського господарства.
Господарство має намір вирішити питання щодо можливості внесення ним орендної плати за земельні ділянки державної власності.
Земельним кодексом України визначено, що суб’єктами права власності на землі приватної власності є громадяни та юридичні особи, на землі державної та комунальної власності - Держава (органи державної влади) та територіальні громади (органи місцевого самоврядування).
Договірні відносини, пов’язані з орендою земель всіх форм власності, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).
З огляду на викладене, за умовами Договорів платником орендної плати за земельні ділянки державної власності є орендар - засновник Господарства.
При цьому Кодекс не регулює питання відносин за договорами оренди/суборенди земельних ділянок приватної власності.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |