X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.01.2025 р. № 363/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно реалізації пального, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах  компетенції повідомляє. 

Питання Товариства стосується особливостей складання акцизної накладної на операції з постачання згідно з трьохстороннім договором дизельного палива, отримувачем якого виступає Військова частина, а платником за яке виступає Благодійна організація.

Товариство  запитує:

1. Який код зазначати у акцизній накладній при постачанні дизельного пального військовій частині у графі - «Код операцій для складання в одному примірнику», чи актуальним буде код «6» - реалізація отримувачу, який не є суб’єктом господарювання (Військова частина підпорядковується Міністерству оборони України)?

2. Чи правильно вказувати в колонці «Особа-отримувач пального», в рядку «Найменування; прізвище, ім’я,  по-батькові - для фізичної особи підприємця» - «Неплатник», а в графі «Податковий номер» - 1000000000 (військовій частині не потрібна ліцензія на зберігання дизельного палива)?

3. Які коди зазначати при складанні акцизної накладної на постачання пального для Військової частини у рядках: «Умови оподаткування», «Напрям використання»?

Щодо зазначених питань

Взяття на облік в контролюючих органах військових частин здійснюється відповідно до норм пункту 64.4 статті 64 Кодексу після реєстрації військової частини як суб'єкта господарювання та присвоєння їй ідентифікаційного коду. Присвоєння ідентифікаційних кодів таким юридичним особам з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ) здійснюється уповноваженими органами, визначеними у пункті 5 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 118.

Міністерство оборони України має код ЄДРПОУ, та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).

Благодійні організації реєструються в Єдиному державному реєстрі згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Код ЄДРПОУ їм присвоюється під час державної реєстрації.

Згідно із пунктом 63.6 статті 63 Кодексу податковим номером є ідентифікаційний код юридичної особи (резидента), відокремленого підрозділу юридичної особи (резидента і нерезидента) в ЄДРПОУ.

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку, зокрема, при реалізації спирту етилового зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого спирту етилового та зареєструвати її в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Згідно з п. 232.1 ст. 232 Кодексу у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умовним кодом ведеться окремо облік обсягів пального або спирту етилового, що:

оподатковуються акцизним податком, у тому числі окремо за кожною відмінною ставкою податку;

оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу;

не підлягають оподаткуванню;

звільняються від оподаткування.

Акцизну накладну форми «П» та Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового» зі змінами, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.2020 за № 1241/35524 (далі – Наказ № 729).

Формою акцизної накладної, затвердженої Наказом № 729, передбачено, зокрема, зазначення реквізитів особи, що реалізує пальне, та особи – отримувача пального, серед яких найменування та податковий номер.

В акцизній накладній, яка складається на операції з реалізації пального військовій частині, яка не є платником акцизного податку з реалізації пального, необхідно зазначати:

код операції для складання в одному примірнику «3» – реалізація пального суб'єкту господарювання – неплатнику;

реквізити (найменування та податковий номер) особи, яка реалізує пальне, та особи – отримувача пального;

умову оподаткування, за якою таке пальне обліковується у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Ознака щодо напряму використання пального зазначається залежно від операції з реалізації пального, яка здійснюється. Зокрема, якщо здійснюється відпуск (відвантаження) пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу, зазначається напрям використання «6» – реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, або пристрою. Для пального, з яким здійснюються операції, не віднесені до одного з кодів ознаки напряму використання «1» - «19», у відповідному рядку зазначається цифра «0».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

____________________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.