X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.01.2025 р. № 381/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (  ) щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податку повідомляє, що (  ) року за даними електронного кабінету було виявлено факт вручення податкових повідомлень – рішень (  ).

Також (  ) року платник податків виявив факт вручення податкового повідомлення – рішення (  ).

У графі дата вручення вказаних податкових повідомлень – рішень було зазначено (  ) року.

Платник податків не погоджується з вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, та повідомляє, що особисто їх не отримував.

 (  ) року платником податків було подано заяву до Головного управління ДПС (  ) області в електронному вигляді разом з копіями  підтверджуючих документів.

(  ) року платником податків було подано заяву до (  ) області, знову ж таки про усунення розбіжностей.

Станом на (  ) року розбіжності не було усунено.

У зв’язку з чим платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1. Який порядок та терміни списання вищевказаного податкового боргу та на підставі яких нормативно-правових документів?

2. Чи потрібно подавати до органу ДПС додаткові документи, які саме та в які терміни?

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Земельний податок – обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

При цьому орендна плата для цілей розділу XII Кодексу – це обов'язковий платіж за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності на умовах оренди (п.п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог
 ст. 285 - 287 Кодексу (п. 288.7 ст. 288 Кодексу).

Згідно п. 286.1 ст. 286 Кодексу підставою для нарахування земельного податку є, зокрема, дані державного земельного кадастру.

Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу, до
01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення  про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Кодексу, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку (абзац перший п. 286.5
ст. 286 Кодексу).

Платники плати за землю мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених п. 42.4 ст. 42 Кодексу) звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), для проведення звірки даних щодо розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв), що перебувають у власності та/або користуванні платника податку; права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень п. 281.4 і 281.5 ст. 281 Кодексу; розміру ставки земельного податку; нарахованої суми плати за землю (абзац сьомий п. 286.5 ст. 286 Кодексу).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (абзац восьмий п. 286.5 ст. 286 Кодексу).

Відповідно до наданих до Головного управління ДПС у (  ) області переліків діючих договорів оренди землі Вам передано в оренду (  ) міською радою (  ) області земельну ділянку з кадастровим номером (  ) цільового призначення (11.02) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості площею 0,161 га, яка розташована за адресою: (  ).

Також відповідно до даних Державного земельного кадастру дана земельна ділянка обліковується за Вами як за користувачем.

Відповідно до чинного законодавства за зазначену земельну ділянку
Головним управлінням ДПС у (  ) області (  ) Вам сформовано податкові повідомлення-рішення по орендній платі за землю, а саме, (  ).

(  ) зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені Вам Головним управлінням ДПС у (  ) області засобом поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення  ( ) за адресою: (  ). Даний рекомендований лист (  ) з податковими повідомленнями-рішеннями повернувся до контролюючого органу.

Відповідно до п. 42.5 ст. 42 Кодексу  у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Враховуючи зазначене, у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю, на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів контролюючий орган проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку.

Відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.