Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо складання податкових накладних і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство провадить, зокрема, діяльність, яка полягає у наданні телекомунікаційних послуг з доступу до внутрішньої мережі та всесвітньої мережі Інтернет фізичним особам та юридичним особам – неплатникам ПДВ. Такі послуги мають безперервний характер постачання.
Товариство має намір за операціями з надання зазначених послуг складати не пізніше останнього дня місяця, у якому здійснено постачання послуг, одну зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання усім споживачам, які не зареєстровані платниками ПДВ.
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості складання не пізніше останнього дня місяця, у якому буде складено вищезазначену зведену податкову накладну, зведеної податкової накладної з урахуванням усієї суми коштів, сплачених усіма споживачами − неплатниками ПДВ у такому місяці понад обсяг фактично поставлених послуг таким споживачам протягом такого місяця.
Порядок складання податкових накладних (у тому числі зведених)
за операціями з постачання послуг, описаних у зверненні, надано
Товариству в індивідуальній податковій консультації, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК) на попереднє звернення Товариства. В доповнення до ІПК щодо порушених у зверненні питань ДПС повідомляє.
Згідно з пунктом 201.4 статті 201 ПКУ платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, зокрема, покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку, можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.
У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів що надійшла на рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307).
Згідно з пунктом 19 Порядку № 1307 у разі здійснення постачання товарів/послуг (крім здійснення операцій, визначених пунктом 44 підрозділу 2
розділу XX ПКУ), постачання яких має безперервний або ритмічний характер, постачальником (продавцем) може бути складена зведена податкова накладна.
У разі складання зведеної податкової накладної в графі «Зведена податкова накладна» зазначається код ознаки, визначений пунктом 11 Порядку № 1307 (а саме, у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 19 Порядку № 1307, зазначається код ознаки 4).
У графі 2 зведеної податкової накладної зазначається весь опис (номенклатура) поставлених протягом місяця товарів/послуг.
Зведені податкові накладні (крім зведених податкових накладних, складених у разі здійснення операцій, визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ) не складаються на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс). У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
Таким чином, з урахуванням норм пункту 201.4 статті 201 ПКУ, при здійсненні операцій з постачання споживачам − неплатникам ПДВ послуг, які мають безперервний характер, постачальник не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, може скласти зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг усім таким споживачам – неплатникам ПДВ протягом такого місяця.
Водночас на суму коштів, які надійшли постачальнику від таких споживачів як попередня оплата, зведена податкова накладна не може бути складена.
У разі якщо станом на дату складення вищезазначеної зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла постачальнику від споживачів – неплатників ПДВ як оплата (передоплата) за послуги, перевищує вартість поставлених протягом місяця таким споживачам послуг, то не пізніше останнього дня такого місяця складається податкова накладна у загальному порядку (не зведена, тобто у графі «Зведена податкова накладна» такої податкової накладної не зазначається код ознаки 4), на загальну суму коштів, отриманих від усіх таких споживачів – неплатників ПДВ протягом місяця, яка перевищує обсяг фактично поставлених послуг таким споживачам протягом такого місяця.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |