Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно функціонування цілодобової системи відеоспостереження в місцях зберігання тютюнової продукції , керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо зазначених питань
З 27 липня 2024 року набрав чинності Закон України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817), крім окремих його норм, які набирають чинності та вводяться в дію у терміни, встановлені п. 1 Розділу XII «Прикінцеві положення» Закону № 3817.
Частиною першою ст. 1 Закону № 3817 визначено, що:
Єдиний реєстр місць зберігання – складова інформаційно-комунікаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, що містить перелік місць зберігання із зазначенням відомостей, визначених цим Законом, про місцезнаходження місць зберігання та про заявників (пункт 26 частини першої ст. 1 Закону № 3817);
місце зберігання – місце, що використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, що використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного реєстру місць зберігання. Склади тимчасового зберігання, митні склади, інші приміщення, призначені для зберігання товарів під митним контролем відповідно до Митного кодексу України, не підлягають внесенню до Єдиного реєстру місць зберігання (пункт 47 частини першої ст. 1 Закону № 3817);
Згідно з частиною першою ст. 21 Закону № 3817 зберігання тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснює суб'єкт господарювання в місцях зберігання, які внесені до Єдиного реєстру місць зберігання, та за обов'язкової умови встановлення і безперервного функціонування ЦСВ у таких місцях зберігання, крім підприємств, на яких здійснюється виробництво тютюнових виробів та/або ферментація тютюнової сировини, для яких основні вимоги до цілодобової системи відеоспостереження визначені статтею 20 цього Закону.
Частиною дев’ятою ст. 21 Закону № 3817 визначено основні вимоги до ЦСВ у місцях зберігання тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, крім підприємств, на яких здійснюється виробництво тютюнових виробів та/або ферментація тютюнової сировини, для яких основні вимоги до цілодобової системи відеоспостереження визначені статтею 20 цього Закону.
Порядок функціонування ЦСВ в місцях зберігання тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та визначає:
1) вимоги до цілодобової системи відеоспостереження;
2) порядок доступу (у тому числі віддаленого) до мультимедійної інформації (онлайн-трансляції та/або архіву відеозаписів з можливістю збереження інформації) з цілодобової системи відеоспостереження посадових осіб податкового органу.
Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2024 № 608 затверджено Порядок функціонування цілодобової системи відеоспостереження на підприємствах, на яких здійснюється виробництво тютюнових виробів та/або ферментація тютюнової сировини, а також у місцях зберігання тютюнової сировини, тютюнових виробів, які розташовані поза місцем провадження діяльності з виробництва тютюнових виробів та/або ферментації тютюнової сировини, та у суб'єктів господарювання, які здійснюють зберігання тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у місцях зберігання, які внесені до Єдиного реєстру місць зберігання (далі – Порядок № 608).
Відповідно до п. 2 розділу III «Вимоги до встановлення ЦСВ» схема встановлення ЦСВ надається в паперовій формі або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»:
виробником тютюнових виробів та/або ферментації тютюнової сировини – до ДПС;
зберігачем тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, – до податкового органу за місцезнаходженням таких місць зберігання.
Розділом IV Порядку № 608 визначено порядок надання доступу посадовим особам податкового органу до ЦСВ, мультимедійної інформації із ЦСВ згідно з яким ДПС та/або податковий орган за місцезнаходженням виробника та/або місцезнаходженням місць зберігання зберігача:
розпорядчими документами з урахуванням вимог цього Порядку та інших актів законодавства визначає перелік посадових осіб податкового органу, у тому числі представників такого органу на контрольному посту, які для здійснення контролю використовують ЦСВ виробника та/або зберігача, із зазначенням рівня доступу (онлайн-трансляція, ретроспективний перегляд відеозаписів, отримання копії відеозаписів з архіву), персональної службової електронної адреси в домені @tax.gov.ua та переліку IP-адрес, з яких буде здійснюватися доступ до ЦСВ;
надсилає виробнику та/або зберігачу в електронній формі в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, копію розпорядчого документа про визначений конфіденційний, нерозголошуваний перелік посадових осіб, їх рівень доступу до ЦСВ, персональні службові електронні адреси та перелік IP-адрес, з яких буде здійснюватися доступ до ЦСВ.
Виробник та/або зберігач протягом трьох робочих днів із дня отримання копії розпорядчого документа, зазначеного в пункті 1 цього розділу, забезпечує надання посадовим особам податкового органу відповідного доступу до мультимедійної інформації із ЦСВ, про що в паперовій формі або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» повідомляє такий податковий орган із наданням контактних даних осіб (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), номер телефону), уповноважених таким суб'єктом на врегулювання технічних питань, пов'язаних із отриманням і здійсненням доступу до мультимедійної інформації із ЦСВ, і водночас надсилає інформацію про алгоритм отримання доступу до мультимедійної інформації із ЦСВ та персоніфіковані параметри ідентифікації для отримання такого доступу на персональні службові електронні адреси, які зазначено в копії розпорядчого документа.
Отже, ДПС та/або податковий орган за місцезнаходженням виробника та/або місцезнаходженням місць зберігання зберігача надсилає Товариству виробнику та/або зберігачу в електронній формі в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, копію розпорядчого документа про визначений конфіденційний, нерозголошуваний перелік посадових осіб, їх рівень доступу до ЦСВ, персональні службові електронні адреси та перелік IP-адрес, з яких буде здійснюватися доступ до ЦСВ.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |