Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування процентів із застосуванням міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Відповідно до наданої інформації Товариство є дочірнім підприємством в Україні Позикодавця, який є податковим резидентом Федеративної Республіки Німеччина. Товариство здійснює господарську діяльність із надання послуг з давальницької переробки шкіряних матеріалів. Із метою фінансування вищезазначеної діяльності Товариство отримало позики від Позикодавця на підставі укладених договорів позики, які є чинними на дату скерування звернення. На виконання умов зазначених договорів позики Товариство планує здійснювати виплату процентів на користь Позикодавця-нерезидента.
У зв’язку з викладеним вище, заявник запитує:
Чи має Товариство право на застосування пониженої ставки 5 відсотків податку на доходи нерезидентів під час виплати доходу у вигляді процентів на користь Позичальника за договорами позики на підставі п.п. b) ч. 2 ст. 11 Конвенції між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень від 3 липня 1995 року та абз. першого п.п. 141.4.2 п.141.4 ст. 141 Кодексу?
З вказаного питання було надана індивідуальна податкова консультація від___ № _, яка була зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.
При цьому додатково повідомляємо таке.
Як зазначено в вищевказаній індивідуальній податковій консультації, згідно із п. 2 ст. 11 (Проценти) Угоди між Україною і Федеративною Республікою Німеччина про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доход і майно, яка ратифікована Законом України № 449/95-ВР від 22.11.1995 та набула чинності в українсько-німецьких податкових відносинах з 04.10.1996 (далі – Угода), проценти можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, в якій вони виникають, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо одержувач фактично має право на проценти, податок, що стягується таким чином, не повинен перевищувати:
a) 2 проценти від валової суми процентів, що сплачуються
aa) у зв’язку з продажем у кредит будь-якого промислового, комерційного або наукового обладнання,
bb) у зв’язку з продажем або наданням у кредит будь-яких виробів чи послуг одним підприємством другому підприємству, або
cc) за позиками будь-якого виду, що надаються банком або другою фінансовою установою;
b) 5 процентів від валової суми процентів в усіх інших випадках.
Крім того, відповідно до п. 7 ст. 11 Угоди «якщо з причин особливих відносин між платником і особою, яка фактично має право на проценти, або між ними обома і будь-якою третьою особою, сума процентів, що стосується боргової вимоги, на підставі якої вона сплачується, перевищує суму, яка була б погоджена між платником і особою, яка фактично має право на одержання процентів, при відсутності таких відносин, положення цієї статті застосовуються тільки до останньої згаданої суми. У такому випадку надмірна частина платежу підлягає оподаткуванню відповідно до законодавства кожної Договірної Держави з належним урахуванням інших положень цієї Угоди».
Отже, якщо позика товариства від позичальника - материнської компанії, що є резидентом Німеччини, не підпадає під визначення кредитних (позикових) відносин, зазначених у підпунктах «aa» – «cc» п.п. «а» п. 2 ст. 11, із одночасним дотриманням вимог ст. 103 Кодексу, то проценти, які сплачуються на користь такого позичальника, які не перевищують суму, визначену п. 7 ст. 11 Угоди, оподатковуються податком на доходи нерезидента з джерелом їх походження з України за ставкою 5 % відповідно до п.п. «b» п. 2 ст. 11 Угоди.
Водночас повідомляємо, що згідно з п.п. 14.1.1721 п. 14.1 ст. 14 Кодексу індивідуальна податкова консультація - роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій. Індивідуальна податкова консультація не передбачає проведення дослідження або перевірки наданих документів.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |