X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.02.2025 р. № 561/ІПК/99-00-04-03-03 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення cільськогосподарського споживчого товариства (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо подання податкової декларації єдиного податку четвертої групи та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що ним подано декларацію єдиного податку четвертої групи за 2025 рік. У зв’язку з наявною інформацією про зміну форми декларації Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання: Чи потрібно буде подавати Декларацію по новій формі?

 

Щодо зазначеного питання

Законом від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 4015), були внесені зміни, зокрема, підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено п. 74 такого змісту: Установити, що при визначенні мінімального податкового зобов’язання у період з 1 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, сума мінімального податкового зобов’язання, визначена відповідно до підпунктів 381.1.1 і 381.1.2 статті 381 Кодексу, не може становити менше 700 гривень з 1 гектара, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50 відсотків, -
1400 гривень з 1 гектара.

Дія цього пункту не поширюється на земельні ділянки, земельні частки (паї) що розташовані на територіях можливих бойових дій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Прийняті зміни набувають чинності 01 грудня 2024 року.

Відповідно до пп. 298.8.1 п. 298.8 ст.298 Кодексу сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року, зокрема:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

– звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи).

Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, зі змінами (далі - Декларація).

Додаток 3 "Розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік" (далі - Додаток 3) до Декларації є невід'ємною частиною Декларації.

Для врахування змін, внесених Законом № 4015, ДПС спільно з Міністерством фінансів України розроблено проєкт форми Декларації, який оприлюднено на сайті Міністерства фінансів України, наразі проєкт знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції.

Разом з цим, із зазначеними змінами платники податків мають можливість ознайомитись та взяти до уваги під час заповнення Додатку 3 до Декларації.

Слід зазначити, що відповідно п. 74 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платники зобов’язані при декларуванні податкового зобов'язання враховувати мінімальне податкове зобов'язання з урахуванням змін Закону № 4015.

Також зазначаємо, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом (п. 36.1 ст. 36 Кодексу).

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 Кодексу).

Платник податків має право самостійно виправити помилки, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 Кодексу.

У разі самостійного виправлення платником податків помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, які припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених 
п. 50.1 ст. 50 Кодексу, та пені (абзац двадцять другий пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Кодексу).

 

Слід зазначити, що кожен конкретний випадок має розглядатись з урахуванням всіх суттєвих обставин та первинних документів.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).