Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що у межах Велико-Гадоминецького родовища на підставі спеціального дозволу на користування надрами видобуває обсяги каоліну, запаси якого відповідно до протоколу державної комісії по запасах корисних копалин від 04.08.2021 поділяються на балансові та умовно балансові категорії запасів. При цьому відповідно до Протоколу видобуті умовно балансові каоліни мають показники, що не мають попиту, а отже за своїми властивостями не підлягають подальшій первинній переробці (збагаченню).
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання: чи має право Товариство для цілей оподаткування Рентною платою визначати видобуті обсяги каоліну, що відповідно до Протоколу, «мають показники, які характеризують каоліни, що не мають попиту, а отже за своїми властивостями не підлягають подальшій первинній переробці (збагачення)» за базою оподаткування Рентною платою 40 дол. США за 1 тонну?
Пунктом 252.8 статті 252 Кодексу (в редакції Закону України від 04 грудня 2024 року № 4113-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон) встановлено, що фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства (далі – Товарна продукція) із гірських порід, що класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2507 00, визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідного виду Товарної продукції за договорами постачання, але не менше 40 доларів США за 1 тонну Товарної продукції, видобутої в межах об’єкта (ділянки) надр із мінеральної сировини, яка у затверджених кондиціях на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (далі – Кондиції) за своїми властивостями визнана непридатною для первинної переробки (збагачення).
Водночас Державна геологічна служба України листом від 30.01.2025 № 768/05-2/2-25, наданим на виконання частини п’ятої розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, поінформувала про технологічну доцільність застосування первинної переробки (збагачення) до видобутого Товариством у межах Велико-Гадоминецького родовища каоліну первинного, Кондиції якого затверджені Протоколом.
Таким чином, згідно з інформацією Державної геологічної служби України у Товариства відсутній об’єкт оподаткування Рентної плати, до якого має застосовуватися база оподаткування Рентною платою 40 дол. США за 1 тонну.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |