X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.02.2018 р. № 486/ІПК/20-40-13-11-11

Індивідуальна податкова консультація щодо ведення оперативного обліку податків в інтегрованій картці платника

Пунктом 1 розділу І Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016р. №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016р. №755/28881 (далі Порядок №422) зазначено, що порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Відповідно до п.п. 1 п. 1 розділу II Порядку №422 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Облікові показники, які відображаються в ІКП, залежать від форми обліку згідно із переліком форм інтегрованих карток для обліку податків, зборів та єдиного внеску, що відкриваються для юридичних та фізичних осіб (далі -Перелік форм ІКП).

Перелік форм ІКП затверджено наказом Державної фіскальної служби України від 10.04.2015р. №267 «Про організацію оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями ( далі - наказ №267).

Відповідно до Положення про державну реєстрацію нормативно -правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992р. № 731 - Державній реєстрації підлягають нормативно - правові акти будь - якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що мають міжвідомчий характер, тобто є обов’язковими для інших міністерств. Наказ №267 не має статусу міжвідомчого характеру.

Відповідно до наказу №267 облік платежів за кодом бюджетної класифікації 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата» в органах Державної фіскальної служби ведеться в розрізі платників за ф. 15 та за актами перевірки за ф.06.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо ведення форм оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджених наказом №267 форма інтегрованої картки платника за №15 призначення для обліку сум платежів, за якими не передбачено подання платником податкових декларацій (розрахунків), та обліку надходжень на погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками згідно з переліком боржників.

Переліком форм ІКП визначено, що по платежу за кодом бюджетної класифікації 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата» суми нарахувань, податкового боргу та переплати рахується в оперативній звітності лише за актами перевірок.

Поняття помилково сплачених грошових зобов'язань визначено п.п. 14.1.182 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, згідно з яким помилково сплачені грошові зобов'язання слід розуміти як суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних або фізичних осіб, що не є платниками таких грошових зобов'язань.

Підпунктом 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ передбачено, що надміру сплачені грошові зобов'язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Щодо умов та порядку повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань по податку з доходів фізичних осіб була надана індивідуальна податкова консультація, яка внесена до реєстру індивідуальних податкових консультацій за №2832/ІПК від 05.12.2017р.

Таким чином, за кодом бюджетної класифікації 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата» в ІКП за ф. 15 відображається тільки сплата, за формою 6 відображається нарахування, сплата, податковий борг, переплата. Відповідно до інформаційних баз у Вас відкрита ІКП за кодом бюджетної класифікації 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата» в ІКП за формою 15, в якій станом на 30.01.2018 відсутній будь - який рух коштів.

Податкова консультація надана з урахуванням викладених обставин у зверненні, з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства в частині оподаткування доходів фізичних осіб, для отримання більш конкретної відповіді необхідне детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.