X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.02.2025 р. № 796/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

Державна податкова служба України на виконання рішення …….окружного адміністративного суду від ……., яке залишене без змін, постановою ……. апеляційного адміністративного суду від …… у справі № ….., керуючись статтями 52, 53 Податкового кодексу України                   (далі – Кодекс) надає нову податкову консультацію на звернення Приватного акціонерного товариства …….. (далі – Товариство) щодо сплати земельного податку (далі – Податок).

Товариство у зверненні від ……….поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи та товаровиробником сільськогосподарської продукції (здійснює вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур; здійснює вирощування цукрових буряків; вирощування великої рогатої худоби та свиней; здійснює виробництво цукру).

Для вирощування сільськогосподарської продукції використовує як власні, так і орендовані у фізичних осіб земельні ділянки. Для здійснення своєї господарської діяльності використовує об’єкти нерухомого майна (єдиний майновий комплекс цукрового заводу, склади для зберігання вирощеної сільськогосподарської продукції, елеватор, молочно-свино-тваринні ферми, приміщення для розміщення та ремонту сільськогосподарської техніки та інші об’єкти) (далі – Об’єкти).

Товариство, посилаючись на вимоги підпункту 4 пункту 297.1 статті 297 Кодексу, запитує, чи звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності щодо Податку за земельні ділянки, цільове призначення яких є землі сільськогосподарського призначення, землі промисловості, транспорту, енергетики та іншого призначення, на яких розміщені Об’єкти, що використовуються Товариством для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Відповідно до пункту 297.1 статті 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обовязку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (далі – КВЕД) процес промислового виробництва – це процес перероблення (механічного, хімічного, ручного тощо), який використовують для виготовлення нової продукції (споживчих товарів, напівфабрикатів чи засобів виробництва), оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і який класифікують у секціях B, С, D, Е, F.

Отже, виробництво цукру згідно з КВЕД належить до секції C «Переробна промисловість» (клас 10.81 «Виробництво цукру» група 10.8 «Виробництво інших харчових продуктів» розділ 10 «Виробництво харчових продуктів»),
а не до секції А «Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство» (клас 01.63 «Післяурожайна діяльність» група 01.6 «Допоміжна діяльність у сільському господарстві та післяурожайна діяльність» розділ 01 «Сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг»).

Норми пункту 297.1 статті 297 Кодексу свідчать, що платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в разі, якщо земельні ділянки використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Цільове призначення земельної ділянки не є критерієм для визначення наявності підстави щодо звільнення від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності на підставі пункту 297.1 статті 297 Кодексу.

В розумінні підпункту 14.1.234 пункту 14.1 статті 14 Кодексу сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (в свою чергу, група 17 УКТ ЗЕД включає цукор, а отже такий є сільськогосподарською продукцією).

Сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа – підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (підпункт 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Отже, Товариство за земельні ділянки, цільове призначення яких є землі сільськогосподарського призначення, землі промисловості, транспорту, енергетики та іншого призначення, на яких розташовані Об’єкти, у тому числі з виробництва цукру, що використовуються Товариством для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з Податку відповідно до пункту 297.1 статті 297 Кодексу.

Водночас згідно з пунктом 284.3 статті 284 Кодексу платники Податку, які користуються пільгами з цього Податку, та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, Податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачують на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

 

 

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.