X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.02.2025 р. № 797/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (  ), щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податку повідомляє, що (  ) року було подано до ДПС в (  ) області заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Станом на (  ) в приватній частині електронного кабінету знаходяться податкові повідомлення-рішення від (  ) року. При перегляді податкових повідомлень-рішень відсутні обов’язкові реквізити, а саме: підпис відповідальної особи і печатка. Також відображається дата вручення цих податкових повідомлень-рішень (  ) року.

У зв’язку з чим платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:

1. Що означає дата вручення в електронному кабінеті: дата надсилання в електронний кабінет?

2. Якщо це дата надсилання податкових повідомлень-рішень в електронній формі до електронного кабінету, то чи правомірним є вручення податкових повідомлень-рішень платнику податків без підпису відповідальної особи і печатки?

3. Якщо це дата надсилання податкових повідомлень-рішень поштою, то в якому розділі електронного кабінету зазначається дата коли дані податкові повідомлення-рішення були надіслані в електронному вигляді та не отримані платником податків, тобто з якої дати ДПС у (  ) області мала право надсилати податкові повідомлення-рішення поштою?

4. Якщо платник податків надав заяву про бажання отримувати документ через електронний кабінет чи має право ДПС у (  ) області самостійно обирати спосіб доставки документів: через електронний кабінет чи поштою?

5. Якщо ДПС у (  ) області має право самостійно обирати спосіб доставки документів платнику податків, то яким чином про цей вибір повідомляється платник податків?

Підпунктами 17.1.13 та 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 Кодексу передбачено, що платник податків має право самостійно обирати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через електронний кабінет, якщо інше не встановлено Кодексом, реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, передбачені Кодексом та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст. 266 Кодексу.

Відповідно до п. 42.4 ст. 42 Кодексу платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Листування контролюючих органів з платниками податків, зазначеними в абзаці першому п. 42.4 ст. 42 Кодексу, зокрема, які подали заяву про бажання отримувати документ через електронний кабінет, здійснюється засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.

Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків або фінансовому агенту, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та є доступним в електронному кабінеті.

Датою вручення платнику податків або фінансовому агенту документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків / фінансовому агенту. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків / фінансовому агенту вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків / фінансовому агенту вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

У разі неотримання контролюючим органом квитанції про доставку документа в електронний кабінет протягом двох робочих днів з дня його надіслання такий документ у паперовій формі на третій робочий день з дня відправлення з електронного кабінету надсилається за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків/фінансового агента рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручається платнику податків/фінансовому агенту (його представнику).

Зміни до інформаційно-комунікаційних систем ДПС в частині направлення/вручення податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб, через електронний кабінет, були розроблені та успішно пройшли тестові випробування.

Отже, податкові повідомлення-рішення з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб, з детальним розрахунком такого податку надсилаються у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу.

Крім того, п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Кодексу передбачено, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, зокрема, щодо нарахованої суми податку.

Враховуючи викладене, з метою проведення звірки даних та вирішення інших питань Ви маєте право звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою.

Відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.