X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.02.2018 р. № 530/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо порядку заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (в редакції, чинній з 01.01.2018) (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Згідно із п.п. 133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі -неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Обов'язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Неприбуткові організації надають до органів ДФС Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2016 за № 932/29062 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469).

Частина І Звіту передбачає відображення доходів та витрат неприбуткової організації на здійснення своєї статутної діяльності, а також утримання такої організації.

Для відображення у Звіті отриманих грошових коштів у вигляді безповоротної фінансової допомоги (ситуація 1 зазначена у листі Громадської організації), форма Звіту передбачає рядок 1.6 «Надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань, милосердя тощо».

При цьому, формою Звіту не передбачено детальне відображення та/або окремого рядка для суми, отриманої нецільової фінансової безповоротної допомоги.

Щодо надання благодійної допомоги та фінансової нецільової безповоротної допомоги іншій неприбутковій організації, то хоча така допомога і визначена завданнями та напрямами статутної діяльності (згідно листа Громадської організації), але не є основною метою (завданням), основним напрямком діяльності Громадської організації.

Отже, загальна сума витрат Громадської організації на надання благодійної допомоги у вигляді сплати за трьохстороннім договором за послуги, надані третьою стороною іншій неприбутковій організації (ситуація 2), безоплатної передачі товарів іншій неприбутковій організації (ситуація 3), а також витрати на надання фінансової нецільової безповоротної допомоги іншій неприбутковій організації (ситуація 4) відображається у рядку 2.4 «Безповоротна фінансова допомога, добровільні пожертвування, милосердя тощо» Звіту.

При цьому, сума наданої благодійної допомоги відображається у рядку 2.4.1 «благодійна допомога» Звіту, який є складовою рядка 2.4 Звіту.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.