Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати орендної плати (далі – Плата) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство без надання підтверджуючих документів поінформував, що користується земельною ділянкою на підставі договору оренди (далі – Договір), укладеного з …….міською радою, (кадастровий номер …………) загальною площею ……. за адресою:……., цільове призначення землі код КВЦПЗ 03.11 для будівництва та обслуговування будівель та споруд закладів науки ділянки. Також Товариство повідомило, що додатковою угодою від 24 травня 2023 року продовжено дію Договору на 10 (десять) років.
Крім того, Товариством повідомлено, що у 2023 році органом місцевого самоврядування було затверджено та у 2024 році введено в дію нову нормативно грошову оцінку (далі – Оцінка) земельної ділянки, яка є меншою за розмір оцінки при укладанні основного Договору. Тому, 20 червня 2024 року було укладено додатковий Договір про внесені змін до раніше укладеного основного Договору, зокрема, в частині зменшення розміру Оцінки.
Товариство просить надати роз’яснення, з якої дати виникає обов’язок уточнення податкових зобов’язань з Плати після укладання додаткового Договору?
Оскільки до звернення не додано копій додаткового Договору, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно тощо, що не дає змоги в
повній мірі ідентифікувати фактичну сутність обставин, стосовно яких виникла практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації, то Товариству надається роз’яснення загальних норм податкового законодавства.
Платниками Плати є - землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди (ст. 269 Кодексу). Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).
Офіційним визнанням і підтвердженням державного факту набуття, зміни або припинення відповідного права, є державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (п. 1 частини першої ст. 2 закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Отже, у разі не внесення змін до Державного реєстру речових прав щодо додаткового Договору, Товариство не має права сплачувати Плату за зменшеною Оцінкою до вчинення відповідних дій.
Підстави для уточнення податкових зобов’язань виникають у Товариства з моменту Державної реєстрації додаткового Договору, укладеного 20 червня 2024 року, згідно з порядком, визначеним законодавством.
Право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання з податків шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності встановлених ст. 102 Кодексу) визначено ст. 50 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |